حکومت ۷۰ زندانی طالبان را رها کرد
حکومت ۷۰ زندانی طالبان را رها کرد

دولت جمهوری اسلامی افغانستان، 70 تن از زندانیان خطرناک طالبان را از زندان پلچرخی کابل رها کرده است.

دولت جمهوری اسلامی افغانستان، ۷۰ تن از زندانیان خطرناک طالبان را از زندان پلچرخی کابل رها کرده است.

حکومت افغانستان شام دیروز دوشنبه (۱۰ سنبله) حدود ۷۰ تن از زندانیان باقی مانده طالبان را از زندان پلچرخی کابل رها کرده‌است.

با رهایی این زندانیان طالبان، شمار زندانیان رها شده از مجموع ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان به ۱۵۰ تن می‌رسد. پیش از این ۸۰ زندانی خطرناک طالبان پس از لویه جرگه رها شده بودند.

اما روند رهایی زندانیان خطرناک طالبان به دلیل اعتراضات دولت‌های فرانسه و استرالیا متوقف بود. هفت تن از این زندانیان خطرناک طالبان به قتل شهروندان فرانسوی و استرالیایی دست دارند و به همین خاطر این دو دولت متحد دولت افغانستان در قسمت رهایی آنان ملاحظه داشتند.

پیش از این دولت افغانستان گفته که تلاش‌هایش را به منظور اقناع دولت های فرانسه و استرالیا آغاز کرده و دیروز حنیف اتمر سرپرست وزارت خارجه افغانستان با وزیر خارجه فرانسه نیز در این خصوص گفتگو کرده بود.

دولت افغانستان گفته که رهایی زندانیان خطرناک طالبان به استثنای ۷ نفری که دولت های فرانسه و استرالیا در مورد آن ملاحظه دارند، ادامه می‌یابد و بزودی تکمیل خواهد شد.

احتمال می‌رود پس از پایان روند رهایی زندانیان خطرناک طالبان، روند گفتگوهای صلح نیز میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان، آغاز شود.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24