حمله نیروهای امنیتی بر طالبان در ولایت بلخ /25 کشته 33 زخمی

قول اردوی 209 شاهین در شمال کشور گفته است که بعد از حمله طالبان بر نیروهای امنیتی در چند ولسوالی در ولایت بلخ، 25 تن از آنان کشته و 33 دیگر زخمی شده است.

قول اردوی 209 شاهین در خبرنامه‌ای گفته است که پس از حمله طالبان بر موقعیت نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی‌های بلخ، دولت آباد و چمتال، این نیروها به رهبری کوماندوها و حمایت نیروهای هوایی در چهارچوپ دفاع فعال، موقعیت‌های دشمن را از زمین و هوا مورد آماج قرار دادند.

در این بیانیه آمده است که در حملات نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به مواضع طالبان، به شمول یک سرگروپ آنان به نام “ملا حفیظ” 25 تن از اعضای این گروه در این سه ولسوالی کشته و ۳۳ تن دیگر به شمول دو فرمانده این گروه به نام‌های “ملا ریحان” و “قاری جنت” زخمی شدند.

قول اردوی 209 شاهین همچنان گفته است که علاوه بر تلفات سنگین دشمن، در جریان پیشروی، روستاهای هیواد، پلاس پوش، غندان بالا، غندان پایین، خواجه نمولک، تجرخیل، ارغوان، ده بی بی، بهاوالدین، کولمبو، دیوالی، میدان  ولسوالی بلخ از وجود طالبان پاک‌سازی شد.

این در حالیست که با آغاز سال نو حملات طالبان بر مواضع نیروهای دولتی افزایش یافته و در این حملات علاوه بر کشته شدن تعدادی از اعضای طالبان، شماری از نیروهای امنیتی نیز جان خود را از دست داده است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.