حملات هوایی و زمینی بالای مواضع طالبان/ بیش از ۱۰ کشته از این گروه
حملات هوایی و زمینی بالای مواضع طالبان/ بیش از ۱۰ کشته از این گروه

منابع محلی در ولایت غور می‌گویند در نتیجه حملات هوایی قوای دولتی بالای طالبان بیش از 10 تن از افراد این گروه کشته و چندین تن دیگر شان هم زخمی شده اند.

منابع محلی در ولایت غور می‌گویند در نتیجه حملات هوایی قوای دولتی بالای طالبان بیش از ۱۰ تن از افراد این گروه کشته و چندین تن دیگر شان هم زخمی شده اند.

محمد مهدوی عضو شورای ولایتی غور به خبرگزاری وطن ۲۴ گفت: “روز گذشته طالبان بالای مناطق از ولسوالی دولتیار حمله کردند که با حملات هوایی عقب رانده شدند.”

به بیان وی در این حملات بیش از ۱۰ طالب کشته شده به نیروهای امنیتی آسیبی نرسیده است.
او می‌گوید با این وجود، گروه طالبان در بعضی مناطق ولسوالی دولتیار و اطراف شهر فیروزکوه افزایش نیرو داده و قصد راه اندازی حملات گسترده تر را برسر دارد.

این عضو شورای ولایتی غور علاوه می‌کند فرماندهان ارشد گروه طالبان در خط مقدم نبرد با دولت در این مناطق آمده اند و این وضعیت برای مردم غور نگرانی خلق کرده است.

در همین حال عارف عابر سخنگوی والی غور می‌گوید : در نتیجه حملات هوایی بالای مواضع طالبان در ولسوالی دولتیار هفت تن از نیروهای طالبان کشته و ۱۲ تن دیگر شان زخمی شدند.

به بیان وی در این زد و خورد به نیروهای امنیتی تلفاتی وارد نشده است.

به گفته او وضعیت در تمام مناطق غور عادی است و در صورت حمله از سوی طالبان، نیروهای امنیتی آمادگی لارم جهت دفع حملات این گروه را دارند.

تا کنون گروه طالبان در این باره چیزی نگفته است.

این درحالیست که سه روز از آغاز گفتگوهای بین‌الافغانی در قطر می‌گذرد.

وزارت داخله کشور اعلام کرده با شروع گفتگوهای صلح، طالبان حملات شان را در بیست ولایت افغانستان افزایش داده اند.

ولایت غور هم در دو روز گذشته شاهد حملات و زد و خورد‌های شدیدی میان دولت و طالبان بوده.

  • نویسنده : عبدالله اخلاقی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن 24