حملات مکرر صهوینست‌ها به مسجدالاقصی/جهان هم‌چنان نظاره‌گر جنایت در قدس اشغالی

حملات جنایتکارانه نیروهای رژیم اشغالگر به نمازگزاران در مسجدالاقصی و فلسطینیان در دیگر مناطق سرزمین‌های اشغالی در شامگاه چهارشنبه و بامداد پنجشنبه نیز ادامه داشت.

طبق گزارش‌ها، نظامیان اشغالگر با ورود به مسجدالاقصی و هجوم به فلسطینیان، «مصلی القبلی» را به‌طور کامل از نمازگزاران خالی کردند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، شکبه الجزیره به نقل از منابع‌اش شب گذشته گزارش داد که جوانان فلسطینی با صهیونیست‌هایی که به اردوگاه آوارگان «شعفاط» یورش برده‌اند، درگیر شدند.

والی قدس اشغالی نیز در مصاحبه با شبکه الجزیره گفت: «هدف حملات اسرائیل به مسجدالاقصی، تصرف آن است. اشغالگران در حال ارتکاب جنایت فجیع علیه الاقصی است و باید جلوی این فاشیسم را گرفت تا قبل از اینکه به جنگی تبدیل شود که به کسی رحم نمی‌کند».

خبرگزاری فارس هم به نقل از رسانه‌های فلسطینی گزارش داده که پولیس رژیم صهیونیستی با گاز اشک‌آور به سمت تظاهرکنندگان در شهر «ام‌الفحم» حمله کرده است و رزمندگان فلسطینی نیز با آتش‌زدن لاستیک پرتاب سنگ از خود دفاع می‌کنند.

خبرگزاری «شهاب» خبر داد که شناورهای مسلح اشغالگران به سمت قایق‌های ماهیگیران فلسطینی در شمال نوار غزه آتش گشودند.

طبق گزارش‌ها، نظامیان صهیونیست بعد از خالی‌کردن صحن‌های مسجدالاقصی، از آنجا عقب‌نشینی کرده اما در دروازه‌های ورودی این مجموعه مستقر شدند و اجازه ورود فلسطینی‌ها را نمی‌دهند.

از سوی دیگر شب گذشته ده‌ها فلسطینی در درگیری با صهیونیست‌های تروریست در کرانه باختری و داخل «خط سبز» زخمی شدند.

نظامیان صهیونیست بامداد چهارشنبه نیز به معتکفان فلسطینی داخل مسجد القبلی در مسجد الاقصی حمله کردند. صهیونیست‌ها با این حمله سعی داشتند معتکفان را از مسجد خارج کنند.  در این حمله ۴۰۰ فلسطینی دستگیر و ده‌ها نفر زخمی شدند.

این یورش غیرقانونی به قبله اول مسلمانان و جنایت علیه فلسطنیان با موج از واکنش‌ها مواجه شده است.

کشورهای اسلامی، اتحادیه اروپا، چین و روسیه آن را محکوم کرده و خواهان برخورد جدی و قاطع با رژیم اسرائیل شده است.

در سه ماه گذشته کرانه باختری شاهد بیشترین موج حملات اسرائیلی‌ها بالای مردم مظلوم فلسطین و هم‌چنین افزایش حملات مقاومت‌گران فلسطین برای پاسخ متقابل بوده است.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.