حضور با شکوه مردم هرات در روز میلاد پیامبر اسلام (ص)
حضور با شکوه مردم هرات در روز میلاد پیامبر اسلام (ص)

از دوازدهم ربیع الاول روز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در هرات باحضور گسترده مردم و مقامات بلند پایه دولتی و علما برگزار گردید.

از دوازدهم ربیع الاول روز میلاد پیامبر بزرگوار اسلام (ص) در هرات باحضور گسترده مردم و مقامات بلند پایه دولتی و علما برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، شیخ الحدیث مولوی خداداد صالح، رئیس شورای علمای حوزه غرب گفت: توهین به پیامبر عزیز اسلام (ص) از طرف یک استاد دانشگاه در کشور فرانسه محکوم بوده و برای مسلمانان جهان غیر قابل قبول می‌باشد.

وی بیان داشت با توهین پیامبر بزرگوار اسلام (ص) از طرف یک فرد از خدا بی‌خبر، رئیس جمهور فرانسه هم از او حمایت کرده است.

او در ادامه گفت باید سربازان فرانسوی افغانستان را ترک کرده و هر چی زودتر از این کشور بیرون شود.

رئیس شورای علمای غرب افغانستان بیان داشت سربازان این کشور برای کشتن مردم مسلمان افغانستان آمده و نمی‌‌خواهند صلح در این کشور تأمین شود.

شیخ الحدیث مولوی خداد صالح در ادامه صحبت‌های خود در مورد مذاکرات صلح میان دولت و طالبان واکنش نشان داده و افزود: دولت و گروه طالبان باید هر چی زودتر جنگ‌ها را متوقف کنند و گرنه تمام علمای کشور و مردم در این مورد تصمیم خواهند گرفت.

وی علاوه کرد مردم از جنگ خسته شده و خواهان صلح سر تا سری در تمام کشور می‌‌‌‌باشد.

در همین حال سید عبدالوحید قتالی والی هرات می‌‌گوید: دولت افغانستان یک حکومت اسلامی بوده که با خون مردم این کشور آبیاری شده است.
او گفت اگر خلاعی در این حکومت وجود داشته باشد مردم اصلاحات را در این نظام خواهد آورد.

والی هرات افزود این دولت مطابق خواسته‌های مردم عمل کرده و اشتباهات را اصلاح می‌سازد.

از سویی هم حجت‌السلام و المسلمین احمد علی جبرئیلی، یکی از روحانیون در هرات می‌گوید: شماری از جهنمیان روزگار کاری کاتور پیامبر اسلام (ص) را می‌کشند و در مقابل یک ملیارد و هفت صد میلیون مسلمان ایستادگی می‌کنند.

این عالم دینی تأکید کرد باید این بت‌های زمان با بیداری و هشیاری مسلمانان به زمین بخورد.

آقای جبرئیلی در ادامه صحبت‌های خود از همه مسلمانان خواست که وحدت شان را حفظ کنند و دشمانان اسلام با طرفندهای مختلف می‌خواهند که میان مردم افغانستان و مسلمانان جهان فاصله ایجاد کند.

میلاد پیامبر مهربانی‌‌‌ها در هرات نه تنها که با صحبت‌‌ها و سخنرانی علما همراه بود بلکه در گوشه و کنار این ولایت در مسجد‌‌ها نذر هم داده می‌‌شد.

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24