حضور امیرمحمد اسماعیل خان و صدها تن دیگر در کنسولگری ایران در هرات

در مراسم یادبود از شهادت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران که در سرکنسول‌گری این کشور در ولایت هرات برگزار شد، صدها تن از رهبران سیاسی، جهادی، علمای دینی، استادان دانشگاه، متنفذین قومی، بازرگانان، فرهنگیان، کارشناسان و مقامات پیشین دولتی حضور به هم رساندند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، محمد صدیقی‌فر، سرکنسول ایران در ولایت هرات، سردار قاسم سلیمانی را به عنوان فرمانده شجاع و بی نظیر مقابله با استکبار و ستمگران دانست که تا پایان عمر خود دست از آرمان‌ها و ارزش‌های خود بر نداشت.

به گفته او، با اینکه این فرمانده رشید و دلاور اسلام به دست خونریزترین رژیم دنیا ترور شده و به شهادت رسید اما سلیمانی‌های دیگر زیادی با الگوگیری از او متولد شده‌اند.

آقای صدیقی‌فر همچنین مردم افغانستان را از دوستان نزدیک ایران دانست که همواره در شادی و ماتم‌ها کنار یکدیگر حضور داشته‌اند.

او حضور جمعیت فراوان مردم ولایت هرات در غم‌شریکی شهادت سردار سلیمانی را به عنوان برگ دیگری از پیوندهای مشترک دو ملت عنوان کرد.

از جانبی دیگر امیرمحمد اسماعیل خان، رهبر جهاد و مقاومت حوزه غرب و جنوب غرب افغانستان با حضور در کنسول‌گری ایران، سردار قاسم سلیمانی را به عنوان مجاهد وارسته و با اخلاص دانست.

به گفته او، فرمانده سپاه قدس ایران همواره به جهاد و مقاومت افغانستان کمک‌های زیادی را عرضه کرده بود و در روزهای سخت در کنار مردم کشورمان حضور داشت.

این رهبر سیاسی – جهادی مطرح در افغانستان همچنین از رفاقت مستحکمش با سردار قاسم سلیمانی یاد کرد و گفت که این شخصیت با احترام فراوانی که به همه قائل بود، مبدل به چهره‌ای محبوب شده بود.

از جانبی دیگر حضور شمار زیادی از تاجران، صرافان و سرمایه‌داران حوزه غرب افغانستان در این همایش به چشم می‌خورد.

در کنار آن، فرهنگیان، استادان دانشگاه، کارشناسان مسائل سیاسی – اقتصادی و به خصوص علمای دینی اهل سنت و تشیع در این برنامه شرکت کرده بودند.

تمامی این افراد ضمن حضور، در دفتر یادبود از سردار شهید قاسم سلیمانی، جملاتی را به رسم ماندگار بودن روح و یاد این شهید سرافراز اسلام، به نگارش درآوردند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.