حضرت علی(ع) در حساس‌ترین و خطرناک‌ترین وضعیت از پیامبر(ص) دفاع ‌کرد
حضرت علی(ع) در حساس‌ترین و خطرناک‌ترین وضعیت از پیامبر(ص) دفاع ‌کرد

همزمان با فرارسیدن شب‌های قدر و سالروز شهادت حضرت مولای متقیان علی(ع)، برخی از عالمان دینی هرات از ویژگی‌های بارز آن حضرت سخن گفته و خاطرنشان کردند که در حساس‌ترین و خطرناک‌ترین وضعیت علی(ع) از پیامبر(ص) و دین اسلام دفاع می‌کرد.

حجت‌الاسلام و مسلمین نادرعلی فصیحی، از عالمان دینی هرات در گفتگو با خبرگزاری وطن۲۴ گفت: حضرت علی(ع) نسبت به سایر صحابه پیامبر اسلام(ص) از ویژگی‌های خاص برخوردار بود.

به گفته او، متولد شدن در کعبه، نداشتن سابقه بت‌پرسی، اولین مرد ایمان آورده به اسلام، تربیت شده در نزد پیامبر(ص)، از چند طرف قرابت فامیلی با پیامبر(ص)، شهادت در مسجد و دارا بودن سایر فضایل از ویژ‌گی امیرمؤمنان علی(ع) است که هیچ کس از آن برخودار نبوده و نیست.

آقای فصیحی در ادامه خاطرنشان کرد که از ویژه‌گی‌های بارزتر حضرت نسبت به سایر صحابه این است که او در حساس‌ترین و خطرناک‌ترین وضعیت از پیامبر و اسلام در مقابل دشمنان‌شان دفاع می‌کرد و در این راستا فداکاری‌های زیادی کرده است.

وی به قضیه خوابیدن حضرت علی(ع) در بستر پیامبر، رشادت آن حضرت در جنگ خندق در مقابل پهلوان نامدار عرب و شجاعت و فداکاری او در سایر جنگ‌ها و موقعیت‌ها اشاره کرد.

 

گفتگو را در زیر بشنوید:

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24