حرف‌های محمد اشرف غنی درمورد پاگستان مأیوس کننده‌است

عمران خان در مصاحبه با آسوشیتدپرس، ازاظهارات اخیر رئیس جمهور افغانستان که در آنها تلویحا اسلام آباد را متهم به استفاده از شبه نظامیان افراطگر به منظور پیشبرد اهدافش در سالهای گذشته کرده بود، انتقاد کرد.

به نقل از آسوشیتدپرس،رئیس جمهور محمد اشرف غنی، اخیرا  گفته ‌بود که شرط او برای صلح این است که طالبان مشخص کنند که چه وقت از پاکستان خارج می‌شوند.

نخست‌وزیر پاکستان در مصاحبه‌ای با خبرگزاری گفته‌است که از زمان رسیدن به قدرت در همکاری تنگاتنگی با امریکا برای دستیابی به یک توافق صلح در افغانستان کمک نموده است.

او افزود: “پاکستان حالا یک شریک صلح برای امریکا است و من همیشه اعتقاد داشته‌ام که پاکستان باید این‌گونه باشد.”

عمران خان همچنین از اظهارات اخیر اشرف‌ غنی که تلویحا اسلام‌آباد را متهم به حمایت از طالبان کرده بود، انتقاد کرده و افزوده است: “با کمک پاکستان در روند صلح و میزبانی از مهاجرین افغان، این‌گونه اظهارات مأیوس‌ کننده ‌است.”

چندی پیش اشرف‌غنی در سفرش به ولایت ننگرهار؛ ولایتی که با پاکستان مرز مشترک دارد، گفت که طالبان آغاز مذاکرات داخلی را مشروط به آزادی زندانیان‌شان کرده‌اند و حکومت افغانستان نیز بدون شرط نیست. او افزود شرط حکومت برای آغاز مذاکره با طالبان این است که این گروه چه وقت از پاکستان بیرون می‌شوند.

اشرف‌غنی پیش از این هم پاکستان را متهم به حمایت از طالبان کرده‌بود. او بارها از طالبان خواسته‌است رابطه‌شان را با اسلام‌آباد واضح سازند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.