حالا فقط کماندو در برابر جنگ بالامرغاب ایستاده است/ارتش ۲۰۹ شاهین وارد بالامرغاب شد
حالا فقط کماندو در برابر جنگ بالامرغاب ایستاده است/ارتش ۲۰۹ شاهین وارد بالامرغاب شد

سید موسی نعمتی جناب، نماینده مردم بادغیس در پارلمان می‌گوید در حال حاضر، جنگ بالامرغاب کاهش یافته و نیروهای قول اردوی 209 شاهین از شمال کشور وارد نبرد شده‌اند.

قول اردوی ۲۰۷ ظفر نتوانست که جنگ بالامرغاب را مدیریت و کنترل کند.

سید موسی نعمتی جناب، نماینده مردم بادغیس در پارلمان می‌گوید در حال حاضر، جنگ بالامرغاب کاهش یافته و نیروهای قول اردوی ۲۰۹ شاهین از شمال کشور وارد نبرد شده‌اند.

او در گفتگو با خبرگزاری وطن۲۴ بیان کرد: “با وجود اینکه حملات کاهش یافته ولی تمامی ارگان‌های دولتی بالامرغاب به جز قرارگاه اردوی ملی در اختیار طالبان است؛ طالبان علنا در بازار به سر می‌برند.”

به بیان وی، به دلیل عدم توانایی نشست طیاره‌ها و هلی‌کوپترهای قول اردوی ۲۰۷ ظفر در بالامرغاب، نیروهای قول اردوی ۲۰۹ شاهین وارد جنگ این ولسوالی شده‌اند.

آقای جناب، دلیل این قضیه را دستیابی طالبان به دافع هوایی موریچاق می‌داند که مانع فرود امکانات هوایی ارتش غرب کشور شده است.

این نماینده بادغیس در پارلمان با این همه از قوای قول اردوی ۲۰۷ ظفر قدردانی کرده و گفت این نیروها با تمام توان خود در برابر طالبان ایستاد شده و “شهید” هم دادند.

جمشید شهابی، سخنگوی والی بادغیس در مورد ملحق شدن نیروهای ارتش شمال کشور برای سرکوب جنگ بالامرغاب ابراز بی اطلاعی کرده ولی می‌گوید نیروهای دولتی در حال پیشروی هستند.

سخنگویان ارتش بادغیس و قول اردوی ۲۰۷ ظفر در این رابطه حاضر به پاسخگویی نشدند.

با این حال منابع اختصاصی وطن۲۴ که نخواسته‌اند اسمی از آنان برده شود خبر از بازگشت ولسوال بالامرغاب و فرمانده ارتش بادغیس به شهر قلعه نو میدهند.

به گفته آنان، در حال حاضر قوای کماندو مدیریت جنگ را بر عهده گرفته‌اند.

  • نویسنده : یحیی فولادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24