جوانان هرات مشکلات عمده‌شان را در بخش‌های استخدام، اشتغال و تحصیل می‌دانند
جوانان هرات مشکلات عمده‌شان را در بخش‌های استخدام، اشتغال و تحصیل می‌دانند

رهبران جوان اندیشمند در ولایت هرات، مشکلات عمده جوانان این ولایت را در بخش‌های استخدام، اشتغال و تحصیل دانسته، خواهان پاسخگویی بیشتر مسئولان به مردم شدند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، شماری از جوانان ولایت هرات که در چوکات تشکل مدنی رهبران جوان اندیشمند درین ولایت فعالیت دارند، روز گذشته ۳ دلو با محی الدین نوری معاون و سرپرست مقام ولایت هرات دیدار و خواهان جدیت بیشتر مقامات و مسئولان در امر مبارزه با فساد شدند.
آنان مشکلات عمده جوانان را در بخش‌های استخدام، اشتغال و تحصیل برشمردند.
درین میان آقای نوری نیز با تأکید بر حمایت بیشتر و جدی از جوانان گفت: “پالیسی حکومت وحدت ملی این است تا از نسل جوان بیشتر حمایت صورت گیرد.”
وی اراده قوی رئیس جمهور و تغییرات بنیادی در سالیان اخیر که در عرصه‌های اقتصادی، انکشافی و اجتماعی بوجود آمده است را مایه امید دانست و از جوانان خواست تا در عرصه‌های مختلف همکار نظام باشند.
معاون مقام ولایت هرات با اشاره به افتتاح و تهداب‌گذاری ده‌ها طرح توسعه امور زراعتی در شهر و ولسوالی‌های هرات در هفته گذشته گفت: “اجرای این پروژه‌ها بصورت مستقیم سبب بهبود وضعیت زندگی مردم می‌گردد.”
او همچنان موفقیت مبارزه با فساد از سوی ادارات دولتی را وابسته به میزان همکاری مردم درین امر مهم قلمداد کرد و گفت که اگر شهروندان درین پروسه ملی احساس مسئولیت کنند و در راستای مبارزه با فساد همکاری نمایند ادارات از وجود مفسدین پاکسازی خواهد شد.

 

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24