جوانان غور خواهان حفظ آزادی بیان و حقوق زنان در مذاکرات صلح شدند

نهادهای مدنی، شورای ولایتی، فعالان حقوق بشری و مردم غور طی همایشی خیابانی خواهان حفظ آزادی بیان، حقوق زنان و حقوق بشر پس از مذاکرات صلح با طالبان شدند.

این همایش با خوانش مقاله‌های برتر و نمایش نقاشی‌های زیباتر در شهر فیروزکوه آغاز شده است.

حسن حکیمی، مسئول شبکه جامعه مدنی غور به خبرگزاری وطن24 گفت: آزادی بیان و رسانه‌ها، فعالیت حقوق بشری جامعه مدنی و حقوق زنان جزء برجسته‌ترین دستاوردهای دو دهه اخیر در کشور بوده و به هیچ وجه نباید در گفتگوهای صلح به آنها لطمه وارد شود.

او ادامه داد دستاوردهای یاد شده با خون ده‌ها هزار مرد و زن این سرزمین به با نشسته و مردم به آسانی نمی‌خواهند آنها را از دست بدهند.

حکیمی اشاره کرد مردم غور حامی همیشگی این ارزش‌ها بوده و فعالان مدنی آن هم پیشگام در حفظ و تقویت آن‌ها گام برداشته و حرکت امروزی هم به نحوی قدردانی از این فعالیت‌های مدنی است.

مقاله نویسی در راستای صلح و حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر و همچنین نقاشی در مورد آزادی رسانه‌ها از دیگر برنامه‌هایی می‌باشد که در جریان این حرکت فراخوان آن داده شده است.

مسئول جامعه مدنی غور افزود علاوه بر حمایت از آزادی بیان، دستاوردهای حقوق بشری و حقوق زنان، مردم این ولایت، خواهان به ثمر نشستن صلح هم می‌باشند و آرزوی پایان جنگ و خونریزی را در سراسر کشور دارند.

محمدوزیر نورانی، یک تن دیگر از برگزار کنندگان این همایش خیابانی می‌گوید مقاله‌های برتر به خوانش گرفته شده و نقاشی‌های برگزیده هم در خیابان به نمایش در آمدند.

او گفته افرادی که در نوشتن مقاله‌های برتر و رسم نقاشی‌های برتر نقش داشتند، مورد تقدیر قرار بگیرند.

ولایت غور پیش از این هم شاهد چنین برنامه‌هایی در حمایت از صلح و دستاوردهای چند سال اخیر کشور بوده است.

 

 

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.