جان دادن بر سر گرفتن ویزای پاکستان در ننگرهار
جان دادن بر سر گرفتن ویزای پاکستان در ننگرهار

 مقام‌های محلی در ننگرهار تایید می‌کنند که 11 زن کهن‌سال به دلیل تراکم جمعیت برای گرفتن نوبت ویزای پاکستان در شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت جان باخته‌اند.

مقام‌های محلی در ننگرهار تایید می‌کنند که ۱۱ زن کهن‌سال به دلیل تراکم جمعیت برای گرفتن نوبت ویزای پاکستان در شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت جان باخته‌اند.

عطاءالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفت که این رویداد صبح امروز چهارشنبه (۳۰ میزان) در میدان فوتبال شهر جلال‌آباد رخ داده است.

آقای خوگیانی بیان داشت که در جریان ورود “ده‌ها هزار” نفر به میدان فوتبال شهر جلال‌آباد، ۱۱ زن کهن‌سال جان باخته‌اند و ۱۰ زن دیگر زخمی شدند.

وی افزود که کنسولگری پاکستان در ننگرهار برای باشندگان هشت ولایت ویزا توزیع می‌کند و این روند از هشت ماه به این سو متوقف بود و از یک هفته به این سو دوباره فعال شده است.

سخنگوی والی ننگرهار گفت که برای رعایت نظم و جلوگیری از تجمع در برابر کنسولگری پاکستان، مردم برای گرفتن نوبت ویزا به میدان فوتبال شهر جلال‌آباد مراجعه می‌کردند.

سخنگوی والی ننگرهار گفت که ۳۲۰ پولیس مرد و زن به کار گماشته شده بودند و ده‌ها مأمور خدمات ملکی در این بخش کار می‌کردند تا روند توزیع ویزا تسهیل شود.

هرچند سفارت پاکستان به تازگی اعلام کرده است که تسهیلات تازه را در بخش توزیع ویزا فراهم کرده است، اما مردم در گرفتن ویزای این کشور با مشکل روبه‌رو هستند.

این درحالیست که اتهام‌هایی از موجودیت فساد نیز در روند توزیع ویزای پاکستان همواره مطرح بوده است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24