تیم طالبان برای مذاکرات صلح آماده شد
تیم طالبان برای مذاکرات صلح آماده شد

طالبان یک تیم 20 نفره را برای مذاکرات بین‌الافغانی تعیین کرده است که 13 نفر از آن‌ها را اعضای شورای رهبری طالبان تشکیل می‌دهند.

طالبان یک تیم ۲۰ نفره را برای مذاکرات بین‌الافغانی تعیین کرده است که ۱۳ نفر از آن‌ها را اعضای شورای رهبری طالبان تشکیل می‌دهند.

شیر محمد عباس استانکزی، رئیس تیم مذاکره‌کننده طالبان اظهارداشت که رهبر این گروه تیم مذاکره‌کننده‌ای را نهایی کرده است که قدرت تصمیم‌ گیری گسترده‌ای دارند.

وی به آسوشیتدپرس، گفت که ملا هبت‌الله آخوندزاده، رهبر این گروه یک تیم ۲۰ نفره‌ای را برای مذاکرات تعیین کرده است که ۱۳ نفر از آنها عضو شورای رهبری طالبان هستند.

استانکزی افزود که این تیم اختیار تعیین دستور کار، تصمیم‌گیری درباره راهبرد و حتی امضای توافقات با نمایندگان دولت افغانستان را دارد.

انتظار می ‌رفت مذاکره میان دولت افغانستان و طالبان در ۲۰ آگوست سال جاری میلادی در دوحۀ قطر آغاز شود، اما این مذاکرات به دلیل تاخیر در رهایی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان به تعویق افتاده‌است.

در این مذاکرات قرار است درباره نقشه راه برای افغانستان پسا جنگ تصمیم‌گیری شود و گفت‌وگوها شامل آتش‌بس دائمی، حقوق زنان و اقلیت‌ها، تعدیل قانون اساسی و سرنوشت ده‌ها هزار عضو مسلح طالبان و شبه‌نظامیان وفادار به فرماندهان متحد کابل خواهد بود.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24