توزیع مواد خوراکه حیوانی و مواد زراعتی به ۱۲۰۰ خانواده متضرر از خشک‌سالی در هرات
توزیع مواد خوراکه حیوانی و مواد زراعتی به ۱۲۰۰ خانواده متضرر از خشک‌سالی در هرات

ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات از طریق سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد و با همکاری اداره انکشاف بین‌المللی ایالات متحده امریکا (USAID) بسته‌های مواد خوراکی حیوانی و بسته‌های زراعتی را برای 1200 خانواده متضرر از خشک‌سالی در ولسوالی کرخ این ولایت توزیع کرد.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، برنامه توزیع این موادها امروز ۱۰ دلو، با حضور عبدالصبور رحمانی رئیس زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات و رئیس عمومی سازمان خوراک و زراعت ملل متحد در افغانستان شروع شد.

رئیس اداره زراعت هرات، توزیع این کمک‌های عاجل را در امر جلوگیری از مرگ و میر مواشی مهم خوانده و از کمک کنندگان خواهان همکاری‌های بیشتر در زمینه شد.

در همین حال، آقای راجندرا اریال رئیس عمومی سازمان خوراک و زراعت ملل متحد گفت: “سازمان خوراک و زراعت ملل متحد متعهد است که با تمام توان کمک‌های بیشتری را از سازمان‌ها و نهادهای کمک کننده با هماهنگی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری بخاطر رسیده‌گی به افراد متضرر و آسیب پذیر جذب و برای مستحقین آن توزیع کند.”

دریافت کنندگان این کمک‌ها ضمن ابراز خرسندی از دریافت کمک از مؤسسات و سازمان‌های کمک کننده خواهان توجه بیشتر و جدی‌تری شدند.

گفتنی است که سازمان خوراکه و زراعت ملل متحد کمک‌های اضطراری خویش را برای ۸۴۰۰۰ خانواده متضرر از خشک‌سالی در ولایت‌های هرات، بادغیس، فراه و غور آغاز کرده که تنها در ولایت هرات حدود ۲۳۰۰۰ خانواده از این کمک ها مستفید می‌شوند.
ارزش مجموعی این کمک‌ها به ۵ میلیون دالر امریکایی می‌رسد.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24