تمام زندانیان باقی مانده طالبان به جز هفت تن آنها رها شدند
تمام زندانیان باقی مانده طالبان به جز هفت تن آنها رها شدند

برخی منابع دولتی تایید کرده‌اند که تمامی 400 زندانی خطرناک طالبان به استثنی 7 تن آنان رها شده و روند تبادله زندانیان به پایان رسیده است.

برخی منابع دولتی تایید کرده‌اند که تمامی ۴۰۰ زندانی خطرناک طالبان به استثنی ۷ تن آنان رها شده و روند تبادله زندانیان به پایان رسیده است.

این منابع تاکید دارند که روند تبادله زندانیان دیروز چهارشنبه (۱۲ سنبله) به پایان رسیده و تمامی زندانیان به استثنی ۷ تن از آنان رها شده‌اند

گفته می‌شود که دولت‌های فرانسه و استرالیا با رهایی این ۷ زندانی خطرناک طالبان مخالفت کرده؛ زیرا آنان متهم اند که به قتل سربازان این دو کشور دست دارند.

منابع طالبان تایید کرده‌اند که روند تبادله زندانیان به پایان رسیده است.

از سوی دیگر، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری روز گذشته در مراسم معرفی سید سعادت منصور نادری به وزارت دولت در امور صلح گفته که ۱۳ تن از کوماندوهای نیروهای امنیتی در شهرک عینو مینه ولایت قندهار به دولت تسلیم داده شده اند.

آقای صالح هرچند مشخص نکرده که آیا ۲۴ تن از کوماندوهای که پیش از این دولت ادعا کرده بود در نزد طالبان اسیر اند، رها شده و یا نه؛ اما از سخنان او طوری برداشت می‌شود که روند تبادله زندانیان تکمیل شده‌است.

اما؛ برخی منابع دیگر حکومتی گفته اند که ۷ زندانی طالبان هم آزاد خواهند شد؛ اما در دوحه زیر نظارت قرار خواهند داشت.

این در حالی است که گفته می‌شود، امروز هیات مذاکراتی صلح دولت افغانستان به دوحه سفر خواهد کرد و احتمالاً هفته آینده مذاکرات مستقیم میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان آغاز خواهند شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24