تعداد واقعات مثبت ویروس کرونا در افغانستان به ۱۴۵ تن رسید
تعداد واقعات مثبت ویروس کرونا در افغانستان به ۱۴۵ تن رسید

وزارت صحت عامه تایید کرد در 24 ساعت گذشته 25 واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایات کابل و هرات ثبت شده است و به این ترتیب شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به 145 نفر رسیده است.

وزارت صحت عامه تایید کرد در ۲۴ ساعت گذشته ۲۵ واقعه مثبت ویروس کرونا در ولایات کابل و هرات ثبت شده است و به این ترتیب شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به ۱۴۵ نفر رسیده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه، امروز دوشنبه (۱۱ حمل) گفت:” در ۲۴ ساعت گذشته، ۴۰ سمپل مشکوک از ولایت‌های مختلف در لابراتوارهای مرکزی کابل آزمایش شده است که دو رویداد مثبت از ولایت کابل و یک واقعه مثبت از ولایت بدخشان مثبت ثبت شده است”.

آقای مایار گفت:”همچنان در ۲۴ ساعت گذشته ۶۸ سمپل مشکوک دیگر ویروس کووید ۱۹ در لابراتوار ولایت هرات آزمایش شده که ۲۲ واقعه مثبت که شامل ۱۳ مرد و ۹ زن می‌شود ثبت شده است”.

وی بیان داشت:”با ثبت ۲۵ واقعه جدید ویروس کرونا در لابراتوارهای ولایت کابل و هرات تعداد مجموعی واقعات مثبت کرونا در ۱۶ ولایت کشور به ۱۴۵ تن رسیده است”.

سخنگوی وزارت صحت عامه تصریح کرد،  در ولایت هرات ۱۰۶واقعه، کابل ۶ واقعه، فراه ۵ واقعه، سمنگان ۴ واقعه،  نیمروز ۴ واقعه، لوگر ۳ واقعه،  بلخ ۳ واقعه، زابل ۲ واقعه و همچنان در ولایات غزنی، بدخشان، قندهار، ننگرهار، دایکندی،کاپیسا، بادغیس و سرپل یک یک واقعه مثبت ویروس کرونا ثبت شده است.

آقای مایار افزود، با ثبت ۴ واقعه مثبت ویروس کرونا در میان نیروهای حمایت قاطع مجموع واقعات مثبت در کشور به ۱۴۵ تن رسیده است.

این در حالی است که وزارت صحت عامه گفته است که این وزارت برنامه افزایش شمار بسترها برای بیماران کرونا در سراسر کشور را تا ۲۰ هزار تخت روی دست دارد. برای عملی شدن این برنامه قرار است از اماکن غیر از شفاخانه‌ها نیز استفاده شود. اکنون افغانستان هزار بستر آماده برای بیماران کرونا دارد.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24