تعداد مریضان کووید19 در افغانستان نزدیک به 300 تن رسید

مسوولان در وزارت صحت عامه می‌گویند که در 24 ساعت گذشته 25 رویداد جدید ابتلا به ویروس کرونا در لابراتوارهای کابل و هرات ثبت شده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه گفت: “در 24 ساعت گذشته، 85 سمپل مشکوک در لابراتوارهای ولایت کابل آزمایش شد که 18 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در ولایت‌های کابل، سمنگان، بلخ، قندوز، فاریاب، غزنی و لوگر تثبیت شده‌است”.

آقای مایار تصریح کرد که در کابل 11 واقعه، سمنگان 2 واقعه، و همچنان در ولایات بلخ، قندوز، فاریاب، غزنی و لوگر یک یک واقعه جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

وی بیان داشت همچنین در 24 ساعت گذشته، 67 سمپل مشکوک دیگر در لابراتوار ولایت هرات آزمایش شده است که 7 مورد آن مثبت ثبت شده است. از مجموع این 7 رویداد، 5 واقعه آن در ولایت هرات هستند و یک یک واقعه دیگر از ولایت‌های غور و نیمروز اند.

سخنگوی وزارت صحت عامه گفت، با ثبت این رویدادها، تعداد مجموعی واقعات ابتلا به ویروس کرونا در کشور به 299 رویداد رسیده است.

گفتنی است که تا هنوز 6 تن به اثر ابتلا به ویروس کرونا (4 تن در هرات، یک تن در بلخ و یک تن دیگر در دایکندی) فوت کرده‌ و 10 تن هم صحت یاب شده‌اند.

هرات و کابل هر کدام به ترتیب با ثبت 104واقعه و 35 واقعه ابتلا به کرونا، بیشترین شمار مبتلایان کووید 19 را دارند.

 

در ولایات نیز، فراه 6 واقعه، سمنگان 6 واقعه، نیمروز 6 واقعه، لوگر 4 واقعه، بلخ 4 واقعه، زابل 2 واقعه، دایکندی 2 واقعه، قندهار 4 واقعه، غزنی 3 واقعه، بغلان 2 واقعه، پکتیا 2واقعه و همچنان در ولایات بدخشان، ننگرهار، کاپیسا، بادغیس، پکتیکا، سرپل، غور،  فاریاب و قندوز یک یک واقعه ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است.

شمار مبتلایات به کووید 19 در جهان از مرز یک میلیون نفر گذشته و این ویروس، بیش از 45هزار نفر دیگر را به کام مرگ کشانده است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.