ترویج موادمخدر از مشکلات بزرگ جامعه است در این وضعیت علما مسئولیت دارند
ترویج موادمخدر از مشکلات بزرگ جامعه است در این وضعیت علما مسئولیت دارند

رئیس حج و اوقاف غور که در نشست ائمه و خطیبان این ولایت صحبت می‌کرد ترویج موادمخدر در غور را از مشکلات بزرگ جامعه خواند و علما را در قابل این وضعیت مسئول دانست.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، در این نشست مولوی رمضان آخوندزاده رئیس حج و اوقاف غور گفت: “پدیده ترویج مواد مخدر که شامل مصرف مشروبات الکلی، کشت، تولید، قاچاق و اعتیاد به مواد مخدر می‌باشد یکی از مشکلات بزرگ جامعه به شمار می‌آید.”
وی افزود حل این معضل اجتماعی نیازمند مبارزه دوام دار و همه جانبه دینی، نظامی، سیاسی و تلاش‌های اقتصادی و فرهنگی می‌باشد.

او همچنان گفت: “جامعه که اکثر افراد آن مسلمان و معتقد به احکام اسلام است مسئولیت علما و دانشمندان است با بیان آموزه‌های دینی، فضایل اخلاقی و احکام دین، وظیفه و تکالیف اسلامی و ملی خود را ادا نموده جامعه و بخصوص نسل جوان را از مفاسد باز دارند.”

رئیس حج واوقاف غور از علما خواست، با بیان احکام اسلام از طریق منابر و مساجد جلو مفاسد اخلاقی و اجتماعی را بگیرند و نیز از نهادهای امنیتی خواست از ورود مشروبات الکلی و سایر مواد آسیب زا در داخل شهر فیروزکوه جلوگیری کنند.

این نگرانی‌ها در حالی مطرح می‌شود که چندی پیش رئیس اداره مبارزه با مواد مخدر غور در یک گفتگوی اختصاصی به خبرگزاری وطن۲۴ گفته بود که در حدود ۴۰ درصد مردم این ولایت به گونه‌ای معتاد به مواد مخدر شده‌اند.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24