بیش از ۴۰۰ تن کودکانی خیابانی در هرات البسه زمستانی دریافت کردند
بیش از ۴۰۰ تن کودکانی خیابانی در هرات البسه زمستانی دریافت کردند

شماری از دانشجویان دانشگاه هرات به مناسبت میلاد پیامبر بزرگوار اسلام برای 410 تن از کودکان خیابانی و کارگر البسه زمستانی کمک کردند.

شماری از دانشجویان دانشگاه هرات به مناسبت میلاد پیامبر بزرگوار اسلام برای ۴۱۰ تن از کودکان خیابانی و کارگر البسه زمستانی کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، عاشق‌الله عطیقی، مسئول برگزاری این برنامه می‌گوید: این کمک‌ها شامل کلاه، دستکش، جوراب و جمپر بوده که برای کودکان خیابانی و کارگر توزیع می‌شود.

وی بیان داشت با همکاری شماری از دانشجویان رشته حقوق دانشگاه هرات از نهادهای مختلف ۱۲۹ هزار افغانی کمک جمع آوری کرده است.

او افزود چهار سال می‌‌‌‌شود که با شماری از دانشجویان رشته حقوق این برنامه را آغاز کرده و نسبت به سال‌های گذشته برنامه‌های شان بهتر پیش میرود.

آقای عطیقی گفت کودکانی که امروز برای شان البسه‌های زمستانی کمک می‌شود در این فصل زمستان سخت نیازمند هستند.

مسئول این برنامه تأکید کرد در تلاش است که این برنامه را ادامه دهد و می‌‌‌‌‌خواهد که این فرهنگ در جامعه نهادینه شود.

در همین حال داکتر ابراهیم مصوون، مسئول بنیاد شهید احمد شاه مسعود در هرات می‌‌‌گوید: وضعیت با گذشته هر روز نگران کننده‌ تر شده می‌‌رود و به تعداد کودکان کارگر و خیابانی افزوده می‌شود.

او یادآور شد آنچه که می‌تواند در چنین شرایط مؤثر واقع شود مشارکت مردم در کارهای کمک رسانی به کودکان نیازمند می‌‌‌باشد.

آقای مصوون علاوه کرد شاید در میان این کودکان کسانی هم باشد که سال‌‌‌‌‌ها البسه‌‌‌های گرم زمستانی و نو به تن نکرده باشد.

افزایش کودکان خیابانی و کارگر در هرات یکی دلیل عمده آن فقر و تنگ دستی خانواده‌‌‌‌ها گفته شده که کودکان شان مجبور می‌‌شوند سردی هوا را تحمل کرده برای کار از خانه بیرون شوند.

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24