بیش از ۲۰۰ زندانی از زندان ننگرهار فرار کردند
بیش از ۲۰۰ زندانی از زندان ننگرهار فرار کردند

مسوولان محلی در ننگرهار تایید کردند که در پی حمله مهاجمان مسلح به زندان عمومی این ولایت، بیش از 200 زندانی از این زندان فرار کرده‌اند.

مسوولان محلی در ننگرهار تایید کردند که در پی حمله مهاجمان مسلح به زندان عمومی این ولایت، بیش از ۲۰۰ زندانی از این زندان فرار کرده‌اند.

شماری از مهاجمان مسلح شام روز یکشنبه (۱۲ اسد) به زندان عمومی ولایت ننگرهار در شهر جلال‌آباد مرکز این ولایت حمله کردند.

این حمله با انفجار یک موتر بمب‌گذاری شده آغاز شد و نزدیک به ۲۱ ساعت به طول انجامید.

وزارت دفاع ملی روز گذشته (دوشنبه ۱۳ اسد) اعلام کرد که پس از کشته شدن دستکم ۵ مهاجم، “عملیات پاکسازی” زندان ننگرهار پس از ۲۰ ساعت پایان یافته است.

اما عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار گفته که هشت مهاجم از پادرآمده، ۲۹ نفر کشته و ۵۰ نفر زخمی شده‌اند.

در همین حال مسوولان محلی در ولایت ننگرهار تایید کردند که در پی حمله مهاجمان مسلح به زندان عمومی این ولایت، بیش از ۲۰۰ زندانی از این زندان فرار کرده‌اند.

به گفتهٔ مقام‌ها در این زندان در کنار زندانیان جرایم جنایی؛ حنگجویان گروه داعش و طالبان هم زندانی بودند که شماری آنها نزدیک به ۱٫۸۰۰ تن می‌رسد.

تمیم عارف مهمند سرپرست ولایت ننگرهار به رادیو آزادی گفته که هرچند بررسی آنها تمام نشده، اما تاکنون بیش از ۲۰۰ زندانی فراری اند.

او گفت: “ما در محبس ۱۷۹۳ تن زندانی داشتیم که ۱۵۱۰ تن آنها را تحت کنترول داریم. بررسی ادامه دارد. هویت کشته شده‌ها و زخمی ها تا کنون به طور مکمل مشخص نشده تا ارقام دقیق ارائه شود. اما در حال حاضر اضافه از ۲۰۰ زندانی کمبود داریم.”

آقای مهمند در بارهٔ زندانیان فراری جزئیات بیشتر ارائه نکرد. اما گفت که تلاش‌ها برای گرفتاری آنها ادامه دارند.

گفتنی است که مسوولیت این حمله را گروه تروریستی داعش به عهده گرفته است.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24