به پیوستن گروه یا افراد طالبان به دولت مشکوکیم

شماری از اعضای شورای ولایتی بادغیس می‌گویند به روند پیوستن طالبان به دولت مشکوک هستند و اغلب کسانی که تن به این کار می‌دهند، دارای جرائم مختلفی می‌باشند.

عبدالله افضلی، معاون شورای ولایتی بادغیس به خبرگزاری وطن24 گفت: “در طول سال‌های مختلف دیده‌ایم افرادی که به دولت پیوسته‌اند، بیشتر دارای دوسیه و جرم و جنایت بوده و با این کار می‌خواستند آن دوسیه را مختومه بسازند.”

به بیان او، مسئله دیگر این است که بیشتر این افراد، طالب نما هستند و به خاطر داشتن سلاح، به دولت خود را طالب معرفی کرده‌اند.

آقای افضلی تاکید می‌کند اکثر این افراد پس از اینکه به دولت پیوسته‌اند به یک سری امکانات و امتیازات دست یافته و پس از دریافت آن مجددا بر علیه دولت آغاز به کار کرده‌اند.

معاون شورای ولایتی بادغیس تاکید دارد هیچ گاه دیده نشده طالبان فعال، به دولت روی آورده باشند و افرادی که زیر پروسه صلح دست از سلاح برداشته‌اند، شبه طالب بوده‌اند.

این گفته‌ها در حالی است که تحصیل حیدری، سخنگوی پولیس بادغیس می‌گوید: “آن عده از افرادی که تا کنون به صلح روی آورده‌اند، از فیلترهای خاصی عبور کرده اند.”

این مقام در کنار این تاکید کرده است: “قوای پولیس هیچگاه حق‌الناس را نمی‌بخشند و اگر فردی از این افراد شکایتی داشته باشد، به بهترین وجه پیگیری می‌شود.”

با این حال دیده شده عده‌ای از همین گروه‌ها و یا افرادی که پیوست شده به دولت بوده‌اند، پس از کسب امتیازات دولتی مجددا به طالبان پیوسته‌اند.

مشابه این قضیه در ولایت های هرات و غور به کثرت مشاهده شده.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.