به هدف از بین بردن دشمن مشترک باید همدیگر پذیر و همکاری داشته باشیم

علمای بادغیس حمله انتحاری داعش را بر مسجد سیدآباد قندز محکوم کرده و گفته‌اند نیروهای امارت اسلامی با همدیگر پذیری و با همکاری مردم خلاء‌های امنیتی را باید پر کنند.

سیدعلی احسانی امام جمعه مسجد امام جعفر صادق(ع) و یکی از روحانیون در بادغیس به خبرگزاری وطن24 گفت: “حمله انتحاری وحشتناک در قندز از ضعف امنیتی نیروهای امارت اسلامی را نشان می‌دهد.”

به بیان وی، مقامات و نیروهای امارت اسلامی اگر می‌خواهند دولت مستحکم و پایداری شکل دهند باید همدیگر پذیری و ارتباط مردمی خوبی داشته باشند.

او در ادامه افزود در حمله دیروز خلاء بزرگ امنیتی شاهد بودید و این خلاء باید پر شود.

آقای احسانی بیان کرد در مراسم‌های مذهبی، اجتماعی و فرهنگی اقشار مختلف مردم باید همانگی لازم بین مردم و نیروهای امنیتی باشد.

این روحانی در ادامه این موضوع می‌گوید: “داعش در آینده هم حملات این چنین راه اندازی خواهد کرد و مردم و نیروهای امارت اسلامی در برابر این دشمن مشترک باید مبارزه و همکار باشند.”

او پیشنهاد داد که اگر نیروهای امنیتی امارت اسلامی توان لازم برای تامین امنیت را ندارند می‌توانند از گروهای مردمی در نظام و چهارچوپ درست آن با دشمنان اسلام و افغانستان مبارزه کنند.

این درحالیست که روزگذشته در حین خطبه دوم نماز جمعه در مسجد سعیدآباد ولایت قندوز حمله انتحاری صورت گرفت.

بنا بر گزارش‌ها در این حمله انتحاری بیشتر از 100 تن نمازگزار کشته و حدود 150 تن دیگر هم زخم برداشته‌اند.

همچنان داعش این را بر عهده گرفته است.

با این همه، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی دولت اسلامی طالبان این حمله را محکوم کرد و بیان کرده داعش یک گروه تروریستی کوچک در افغانستان بوده و به زودی ازبین خواهد رفت.

از سوی دیگر مقامات پیشین همچون داکتر عبدالله عبدالله و حامد کرزی این حمله را محکوم کرده‌اند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.