به مناسبت ماه رمضان؛ تعرفه گمرکی برخی مواد خوراکی ۱۷ تا ۸۰ درصد کاهش یافت

سخنگوی امارت اسلامی از کاهش تعرفه برخی از اقلام خوراکی به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان خبر می‌دهد.

بر اساس گفته‌های سخنگوی امارت اسلامی، محصول گمرکی شش کالا خوراکی به شمول کچالو، بادنجان رومی، بامیه، سیب، خرما و تربوز از ۱۷ تا ۸۰ درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی در صفحه‌ی توییتر خود نوشته است: «بر اساس پیشنهاد ریاست عمومی گمرکات و منظوری مقام وزارت مالیه، به احترام ماه مبارک رمضان، جلوگیری از بالا رفتن نرخ‌های مواد متذکره در بازارها و با درنظرداشت وضعیت اقتصادی هموطنان، محصول گمرکی بر شش قلم مواد خوراکی به شمول کچالو، بادنجان رومی، بامیه، سیب، خرما و تربوز را از ۱۷ تا ۸۰ درصد کاهش داده است».

بر این اساس، ۳۰ تن کچالو که تعرفه‌ی پیشین آن ۷۳۹۲۶ افغانی بود اکنون به ۱۴۹۸۵ افغانی رسیده که کاهش ۷۹.۷ درصدی را نشان می‌دهد.

تعرفه‌ی قبلی برای ۳۰ تن بادنجان رومی نیز در گمرکات کشور ۴۵۳۶۰ افغانی بود که به ۱۶۲۰۰ افغانی کاهش یافته و تخفیف ۶۴.۲ درصدی برای تعرفه‌ی این محصول را نشان می‌دهد.

همچنین برای همین وزن بار بامیه که تا پیش از این ۲۳۵۱۷۰ افغانی تعرفه دریافت می‌شد در حال حاضر ۹۰۴۵۰ افغانی تعرفه دریافت خواهد شد که شامل ۶۱.۵ درصد تخفیف شده است.

بر اساس گزارش منتشرشده، تعرفه‌ی قبلی ۳۰ تن سیب برابر با ۲۹۱۸۷۰ افغانی بوده که به ۲۴۴۹۱۷ افغانی کاهش یافته و تخفیف ۱۶.۹ درصدی بر آن اعمال شده است.

۳۰ تن خرما نیز که تا پیش از این شامل ۲۹۸۰۸۰ افغانی تعرفه‌ی گمرکی بود با ۳۷.۵ درصد تخفیف به ۱۸۶۳۰۰ افغانی کاهش یافته است.

همچنین تعرفه‌ی ۳۰ تن بار تربوز نیز در گمرکات کشور با ۴۲.۸ درصد تخفیف به ۱۶۲۸۱۰ افغانی کاهش یافته است.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.