به مساجد هرات، خودفروختگان حمله ور شدند/خون شیعه و سنی یکسان است

به گزارش خبرگزاری وطن24، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد روحانی، امام جمعه این هفته نماز جمعه صادقیه گفت: “ما در یکمین سالگرد این حادثه دردناک قرار داریم که سال گذشته در تاریخ پنجم حمل رخ داد؛ این اتفاق برای همه دردناک بود و از یادها نخواهد رفت.”

به گفته او، در این حادثه دو شهید به وجود آمد که یکی اهل سنت و دیگری اهل تشیع بود و این نشان می‌دهد که خون شیعه و سنی با هم بر زمین ریخته است.

وی می‌گوید وقتی این حادثه رخ می‌دهد، نشانگر وحدت برادران مسلمان با یکدیگر است و دشمن هم برای هر دو دشمنی خواهد کرد.

آقای روحانی در ادامه افزود که باید همگی به این بیداری برسند تا دشمن را به خوبی بشناسند و دستان وحدت و اتفاق را بیشتر گره بزنند.

امام جمعه صادقیه در ادامه اشاره به مسائل سیاسی روز کرد و گفت: “یکی از مهمترین اتفاقات چند روز پیش، به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان در سوریه، برای اسرائیل غاصب است که توسط رئیس جمهور آمریکا انجام شد.”

به گفته او، تسخیر بلندی‌های جولان در سال 1967 رخ داد که رژیم غاصب صهیونیستی به زور به دست آورد و حالا تنها فردی که به رسمیت شناخته، رئیس جمهور آمریکا است.

این روحانی در مورد این مسئله با این پرسش به صحبتش ادامه داد که این کار آقای ترامپ بنا بر کدام قانون بین المللی رخ داده و چگونه است؟

وی تصریح کرد که این قضیه نشانگر حمایت آمریکا از غاصبان است و نمادی از برخوردهای ضد اسلامی به شمار می‌رود که برای آن حاضر هستند تمام قوانین را زیر پا بگذارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد روحانی در کنار این به بیست و پنجم رجب، سالروز شهادت امام موسی کاظم(ع) پرداخت و گفت این حضرت زندگی پر از درس و آموزه‌ای را داشته‌اند وباید رهروانشان آنها را مورد مطالعه و پیروی قرار دهند.

او بیان کرد باید با حفظ ارزش‌های اعتقادی به نحو درست و صحیح به عزاداری این روز پرداخت.

در ادامه خطبه، به بیست و هفتم رجب، سالروز بعثت نبی معظم اسلام، حضرت محمد مصطفی(ص) اشاره شد و از این روز بزرگ، به عنوان سرآغاز تاریخ نجات انسانیت یاد گردید.

آقای روحانی بعثت پیامبر مکرم اسلام را تاثیرگذار در سمت و سو دهی زندگی بشری دانست و تاکید کرد که در این چنین روزها، آموزه‌های محمدی خوانده شده و به عمل هم در بیاید.

گفتنی است در این نماز جمعه، شمار زیادی از مومنان و نمازگزاران باخدا حضور داشتند.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.