به زودی مسلخ بزرگ و معیاری هرات به بهره‌برداری می‌رسد
به زودی مسلخ بزرگ و معیاری هرات به بهره‌برداری می‌رسد

اداره زراعت هرات از تکمیل مراحل پایانی ساخت یک مسلخ بزرگ معیاری با ظرفیت کشتار روزانه صدها رأس مواشی و گاو در این ولایت خبر داده است.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، عبدالصبور رحمانی، رئیس این اداره می‌گوید: تا دو ماه آینده یک مسلخ بزرگ با استانداردهای بین‌المللی در این ولایت به بهره برداری خواهد رسید.

وی بیان داشت ۹۵ درصد کار مسلخ جدید هرات پیش رفته و شرکت قرارداد کننده وعده سپرده در زمان تعیین شده، کار آن را به اتمام می‌رساند.

آقای رحمانی گفته مسلخ جدید در شرق مسلخ فعلی قرار داشته و کار روی آن جریان دارد.

او اضافه کرد اگر کشتار به صورت ۲۴ ساعته در کشتارگاه جدید ادامه داشته باشد، ظرفیت ذبح در آن، یک هزار و ۵۰۰ رأس گوسفند و ۵۰۰ رأس گاو را در یک زمان خواهد داشت.

رئیس زراعت هرات ادامه داد در حال حاضر دو کشتارگاه در این ولایت وجود دارد، مسلخ فعلی و دیگری در منطقه “بلند مُغلان” ولسوالی انجیل قرار دارد.

به گفته او، کشتاری که در مسلخ قدیمی هرات صورت می‌گیرد، غیرمعیاری بوده و هیچ گونه اصول بهداشتی در آن رعایت نمی‌شود.

در همین حال جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید: رعایت نکردن بهداشت در کشتارگاه‌‌ها نگرانی باشندگان این ولایت را در پی‌داشته و از طرف شهروندان به اداره محلی شکایت‌های بسیاری رسیده بود.

وی در ادامه گفت: با ساخت مسلخ جدید در هرات مشکلات موجود حال خواهد شد و این ولایت می‌تواند به خارج از کشور هم گوشتی مطابق معیارهای جهانی صادر کند.

او تأکید کرد دولت هم به اندازه توان خود در مسلخ جدید، خدمات معیاری را ارائه خواهد کرد.

پیش از این بارها کشتار حیوانات در مکان‌های غیر استندرد، سبب بروز مشکلات صحی و شیوع بیماری‌های کشنده در هرات شده بود.

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24