به دنبال اجرای عملیاتی مبهم و ناهماهنگ؛ بیش از 20 کماندو در آبکمری بادغیس به کام مرگ برده شدند

عبدالله افضلی، معاون شورای ولایتی بادغیس به خبرگزاری وطن24 گفت: عملیات دو شب پیش در ولسوالی آبکمری با ناهماهنگی تمام وزارت داخله با پایگاه ارتش 207 ظفر و دولت محلی بادغیس اجرا شد.

او ادامه داد این عملیات از سوی وزارت داخله و توسط نیروهای اعزامی از مرکز کشور صورت گرفت، بدون آن که اداره محلی بادغیس و ارتش غرب کشور در جریان گذاشته شوند.

معاون شورای ولایتی بادغیس گفته آمار دقیقی در دست ندارد اما احتمال می‌رود که تلفات نیروهای کماندوی اعزام شده از مرکز کشور در ولسوالی آبکمری بالاتر از 20 تن باشد.

وی اشاره کرد این نیروها قبل از اجرای عملیات چندروزی در ساحات مختلف ولایت غور اجرای عملیات کرده بودند و پس از آن وارد آبکمری بادغیس شدند.

غفور ملکزی، والی بادغیس هم به رادیو آزادی گفته بود 25 تن از نیروهای کماندو در عملیات ولسوالی آبکمری کشته شدند.

او بیان داشته عملیات بدون هماهنگی با اداره محلی صورت گرفته و به دنبال تشخیص نادرست مختصات و پیاده شدن در محل، تلفات به نیروها وارد شده است.

او همچنین از کشته شدن 20 طالب مسلح خبر داده بود.

وزارت دفاع ملی هم در خبرنامه خود گفته 30 عضو طالبان را در آبکمری بادغیس از پای درآورده و 32 تن دیگر را هم زخمی کردند.

این وزارت از تلفات نیروهای کماندو چیزی ننوشته است.

همچنین گروه طالبان در بیانیه رسمی خود ادعا کرده 39 تن از نیروهای کماندو را کشته و 16 تن دیگر از آنان را در بادغیس به اسارت گرفتند.  

این گروه همچنین گفته سه طالب مسلح نیز کشته و شش تن دیگر زخمی شده‌اند.

در حالی این گزارش‌ها از آبکمری بادغیس به گوش می‌رسد که تا چند ساعت پیش هیچ یک از منابع این ولایت از جزئیات عملیات در این ولسوالی اطلاعی در دست نداشتند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.