بعد از 12 سال؛ اولین کشتارگاه خصوصی هرات افتتاح شد

اولین کشتارگاه خصوصی ولایت هرات بعد از توقف 12 ساله با حضور داشت هیئتی از مرکز کشور افتتاح و راه اندازی شد.

به گزارش خبرگزاری وطن24، این کشتارگاه در ساحه نزدیک به شهر هرات دوازده سال قبل به گونه معیاری و با استندرد‌های جهانی ساخته شده بود.

هزینه ساخت این کشتارگاه به نقل از مسئول کشتارگاه پنج میلیون دالر هزینه داشته است.

سید احمد قصاب، مسئول ساخت این کشتارگاه گفت: «با آغاز فعالیت این کشتارگاه بعد از دوازده سال، ظرفیت روزانه ذبح دو هزار مواشی را دارد».

این کشتارگاه دومین کشتارگاه معیاری هرات می‌باشد.

در مراسم افتتاح این مراسم والی هرات تاکید کرد که مقامات محلی در خدمت مردم و سکتور خصوصی می‌باشند.

نوراحمد اسلام‌جار والی هرات در این برنامه گفت: «این کشتارگاه، سبب افزایش تولیدات گوشت با معیارات جهانی و رعایت بهداشت می شود».

او افزود: «ملت هرات حق‌شان است که گوشت پاک و صحی را استفاده کنند و تاکید کرد که تمام شرکت‌های تولیدی در این ولایت باید نکات صحی را رعایت کرده و در تولیدات‌شان کیفیت خوب را در نظر بگیرند».

در همین حال، مولوی صدر اعظم عثمانی، معین مسلکی وزارت زراعت و مالداری کشور حمایت از سکتور خصوصی را از  برنامه‌های کلیدی این وزارت نام برده و می‌گوید: «نمی‌توان نقش سکتور خصوصی را در رشد اقتصادی کشور و بلند بردن کیفیت معیاری تولیدات داخلی نادیده گرفت».

او باور دارد که معیاری شدن کشتارگاه‌ها باعث جلوگیری از امراض و آلودگی زیست محیطی در کشور می‌شود و این وزارت تلاش جدی در راستای معیاری سازی کشتارگاه‌ها در کشور دارد.

این در حالی است که قصابان ولایت هرات هم امیدوار می‌باشند که مالیات از ذبح حیوانات در این کشتارگاه‌ها از سوی حکومت کاهش‌ ‌یابد.

 

منبع خبرگزاری وطن
توسط روح‌الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.