بسته‌های تسلیحاتی هنگفت آمریکا در راه اسرائیل

منابع آگاه گفتند که دولت امریکا در روزهای اخیر مجوز انتقال بمب و هواپیماهای جنگی به ارزش میلیاردها دالر به رژیم اسرائیل را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24،  به گزارش واشنگتن پست، بسته‌های تسلیحاتی جدید شامل بیش از هزار و ۸۰۰ بمب دو هزار پوندی ام‌کی-۸۴ و ۵۰۰ بمب ۵۰۰ پوندی ام‌کی-۸۲ است.

ارسال این بسته در حالی تصویب شد که رژیم اسرائیل به‌خاطر ادامه‌ی حملات هوایی و زمینی خود به غزه با انتقاد شدید بین‌المللی مواجه است و برخی از اعضای حزب جو بایدن، رییس‌جمهور امریکا از او خواسته‌اند کمک‌های نظامی امریکا را کاهش دهد.

بایدن روز جمعه اذعان کرد «دردی که بسیاری از امریکایی‌های عرب‌تبار بر سر جنگ غزه و حمایت ایالات متحده از اسرائیل و حمله‌ی نظامی آن احساس می‌کنند» را درک می‌کند.

با این‌حال، او با وجود اختلاف فزاینده با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر افراطی رژیم صهیونستی قول داده که از این کشور حمایت کند.

این تصمیم در مورد تسلیحات پس از سفر یوآو گالانت، وزیر دفاع  رژیم اسرائیل به واشنگتن در این هفته اتخاذ شد که بنابر گزارش رویترز، در مورد نیازهای تسلیحاتی اسرائیل با همتایان امریکایی خود گفت‌وگو کرد.

جنگ غزه در پایان ششمین ماه قرار دارد و تلفات کودکان و زنان هر روز در حال افزایش است.

تا کنون بیش از 32 هزار نفر در این حملات شهید شده و باریکه غزه تقریبا به صورت کامل ویران شده است.

 

منبع خبرگزاری وطن24
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.