برگزاری نشست کمیته فرهنگی و امنیتی؛ عاشورا در هرات به «نحو احسن» گرامی داشت شود

نشست کمیته فرهنگی و امنیتی برگزاری مراسم عاشورا در هرات برگزار شده و مسئولان محلی هرات در این نشست تاکید کرده‌اند تا مراسم‌ عاشورا به بهترین شکل ممکن برگزار شود.

به گزارش خبرگزاری وطن24، روز گذشته ( شنبه، 16 سرطان) نشست کمیته فرهنگی و امنیتی برگزاری مراسم عاشورا در هرات با حضور مسئولان محلی و علما اهل تشیع برگزار شد.

در این نشست، احمدالله متقی، رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات از عموم علما اهل تشیع خواست تا مراسم برگزاری از عاشورا را به «نحو‌ احسن» برگزار کرده و برای مردم راجع به قیام امام حسین (ع) و یاران شان صحبت کنند.

قرار است مراسم عاشورا امسال در بخش‌های مختلف شهر برگزار شود.

در این نشست همچنین گفته شده که مراسم عاشورا ترتیب داده شود که مردم به مشکل رو به رو نشوند و عابرها مسدود نگردد.

از سویی هم، در مصاحبه‌ای که خبرگزاری وطن24 با مولوی حیات‌الله مهاجر، معاون والی هرات داشته، گفته بود که هیچ‌گونه مانعی بر سر راه برگزاری محرم در این ولایت وجود ندارد و خاطر مردم از بخش امنیت نیز آسوده باشد.

آقای مهاجر اضافه می‌کند که همانند سال‌های گذشته محرم امسال نیز در فضای امن سپری خواهد شد و مردم هرات می‌توانند بدون دغدغه امنیتی به مراسم عزاداری شان بپردازند.

او از جوانان خواست به حرف علما و بزرگان تمکین کرده و برای بهتر برگزار شدن دهه‌ی محرم به فیصله بزرگان و کمسیون احترام بگذارند؛ این به معنی محدودیت نیست بلکه برقرار کردن نظم بهتر در برگزاری مراسم است.

امروز یک شنبه (17 سرطان) مصادف با اول ماه محرم سال 1445 ه.ق می‌باشد.

با آغاز ماه محرم مراسم‌های عزاداری در نقاط مختلف هرات در مساجد و تکیه‌خانه‌های این ولایت آغاز می‌شود.

همه ساله ماه محرم و به ویژه شب روز‌های عاشورا و تاسوعا حسینی در ولایت هرات به صورت باشگوهی گرامی داشت می‌شود.

در دهه ماه محرم شیعه و سنی در کنار هم در برگزاری مراسم محرم در هرات نقش ایفا می‌کنند.

منبع خبرگزاری وطن
توسط روح‌الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.