برپایی همایش علمی زنان هرات برای شناخت جایگاه زن در فرهنگ عاشورایی
برپایی همایش علمی زنان هرات برای شناخت جایگاه زن در فرهنگ عاشورایی

به گزارش خبرگزاری وطن24، دکتر سیدجواد وحیدی، سخنران این برنامه در میان ده‌ها تن از زنان فرهنگی هرات گفت که تاریخ اسلام پر از مشاهیر زن است که همواره تاریخ سازی کرده‌اند.

در همایشی که به مناسبت فرارسیدن ایام تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) توسط مرکز مهدویت ولایت هرات برگزار شد، تاکید بر نقش زنان در ترویج فرهنگ عاشورایی صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، دکتر سیدجواد وحیدی، سخنران این برنامه در میان ده‌ها تن از زنان فرهنگی هرات گفت که تاریخ اسلام پر از مشاهیر زن است که همواره تاریخ سازی کرده‌اند.

وی در گفته‌های خود از ام‌المومنین حضرت خدیجه(س)، حضرت فاطمه زهرا(س) و حضرت زینب کبری(س) نام برد که تاثیرات فراوانی در تاریخ اسلام داشته‌اند.

او همچنین از نقش بارز و برجسته ام‌ وهب، یکی از شهدای دشت کربلا یادآوری کرد که با وجود جان باختن فرزندش، همچنان با کلام خود پشتیبان قیام امام حسین(ع) باقی ماند.

در همین حال خانم رضازاده، مسئول مجموعه آموزشی مدرسه القرآن شهر هرات بیان داشت که زنان امروز می‌بایستی با پندآموزی از زنان قهرمان صحرای کربلا، فرزندان خود را همسو با نهضت امام حسین(ع) بار بیاورند.

به گفته او، شرط اساسی پرورش فرزندان مسلمان و با اعتقادی مستحکم، توجه مادران امروز به مبانی دینی است.

گفتنی است که در قسمتی از این برنامه، میزگرد علمی برای تبیین هرچه بیشتر نقش زنان در گسترش فرهنگ عاشورایی همراه با بهره گیری از زنان مطرح تاریخ اسلام، برگزار شد.

  • نویسنده : یحیی فولادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24