برای زمستان، مردم غور دست به قطع درختان می‌زنند

شماری از باشندگان غور می‌گویند با فرارسیدن زمستان، برخی از مردم این ولایت بدون دانستن اهمیت جنگلات، دست به قطع درختان می‌زنند و از آن به‌عنوان مواد سوختی استفاده می‌کنند.

به گفته آنان ساحات اطراف منارجام پوشیده از جنگلات طبیعی است ولی مردم با عدم درک اهمیت جنگلات و با استفاده از فرصت، تعدادی این درختان را قطع کرده‌اند.

یک باشنده غور به شرط حفظ هویتش به خبرگزاری جمهور گفت: در زمان درگیری‌های بین دولت قبلی و امارت اسلامی مردم با استفاده از فرصت بخش زیادی از جنگلات ساحات منارجام را قطع کردند.

به گفته او همچنین در ماه‌های اخیر با وجود وضع محدودیت از سوی امارت اسلامی بازهم شماری از افراد به قطع جنگلات ادامه داده و بخش دیگری از درختان را قطع کرده‌اند.

وی گفت مناطق “شینیه و ساحات درۀ منارجام” عمدتا دارای بیشترین حجم جنگلات طبیعی می‌باشند که مردم از آن بی‌رویه استفاده می‌کنند.

با این حال، مسئولان در اداره اطلاعات و فرهنگ غور می‌گویند در گذشته برخی‌ها با استفاده از فرصت شماری درختان را قطع کردند اما در حال حاضر از این ساحات نظارت می‌شود.

به گفته مولوی حماس، آمر اطلاعات اداره فرهنگ غور، در این ساحات، امارت اسلامی پوسته افراز کرده و در زمان حاکمیت جدید درختی قطع نشده است.

او علاوه کرد از جنگلات طبیعی به صورت اساسی محافظت خواهد شد.

این اقدامات درحالی صورت می‌گیرد که به باور آگاهان محیط زیست، جنگلات در کنار این‌که از آلود‌گی محیط زیست جلوگیری می‌کند، بستر مناسبی برای رشد پرند‌گان و سایر حیوانات وحش هم می‌باشد.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.