بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات – خواف آماده افتتاح است

کار بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات – خواف در آینده نزدیک افتتاح می‌شود.

مسئولان شرکت قرارداد کننده کار خط آهن هرات – خواف در خاک افغانستان گفته‌اند که همه چیز برای افتتاح آغاز کار بخش دوم قطعه چهارم این راه آهن مهیا شده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، احمد شکیب سامیزی، رئیس اجرایوی شرکت ساختمانی گاما که تطبیق‌کننده کار ادامه «خط آهن هرات_خواف» می‌باشد، از آغاز کار بخش دوم قطعه چهارم خط آهن هرات_خواف به آینده نزدیک خبر می‌دهد.

قرارداد خط راه آهن هرات – خواف میان اداره خط آهن افغانستان و شرکت بین‌المللی گاما گروپ به امضا رسیده و کار عملی آن رسما با حضور داشت مسوولان امارت اسلامی افتتاح می‌شود.

وی از آمادگی کامل این شرکت در راستای افتتاح این پروژه خبر داده است.

این شرکت برای ساخت این راه آهن همکاری تخنیکی با کشور روسیه دارد تا در این زمینه راه آهن هرات – خواف با معیاری‌ترین شکل ممکن انجام شود.

با این حال، برخی از کارشناسان اقتصادی ضمن خوشبینی از آغاز این پروژه می‌‌گویند که راه آهن هرات – خواف برای افغانستان مزیت اقتصادی بلند مدت دارد و در حال حاضر هم باعث شده زمینه اشتغال برای دهها تن فراهم شود.

به باور آنان افتتاح کار پروژه خط آهن هرات_خواف برای اقتصاد افغانستان که یک کشور محاط در خشکه است و به بنادر دریایی دسترسی ندارد، دارای مزیت‌های فوق‌العاده نسبت به مسیرهای جاده‌ای است.

تسریع و گسترش تجارت، کاهش هزینه‌های ترانزیت، دسترسی به دریا از طريق این خط آهن، متصل‌شدن به شبکه‌های راه آهن ایران و اروپا، کاهش تراکم در مرز اسلام قلعه از مزیت‌های عمده بهره‌برداری خط آهن هرات خواف می‌توان نام برد.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.