باید عاملان شهادت شهید توکلی(رح) قصاص شوند
باید عاملان شهادت شهید توکلی(رح) قصاص شوند

همایش بزرگ و چندین هزار نفری مردم ولایت هرات در گرامی‌داشت از اولین سالروز شهادت عالِم مجاهد، روحانی غیرتمند و نماینده مرجعیت، شیخ جعفر توکلی(رح)، برگزار شد.

این همایش با حضور چهره‌های مطرح دینی اهل سنت و تشیع در ولایت هرات همراه بود.

محمد توکلی، رئیس بنیاد شهید توکلی در صحبت‌های خود با این پرسش که “چرا تا کنون عاملان این ترور و شهادت دستگیر نشده اند؟” انتقاد صریح خود را بیان کرد.

به گفته او، در مقابل چشمان دولت و نیروهای امنیتی، این اتفاقات از جمله شهادت شهید نجفی، شهید توکلی و دیگر علمای هرات رخ می‌دهد اما تا به حال هیچ اقدامی دیده نشده است.

وی بیان کرد که با وجود این که این شخصیت‌های فاضل و دانشمند هرات دیگر وجود ندارند اما سیره، روش و راه آنان همچنان ادامه دارد و این چراغ روشنایی دهنده، با چنین حملات دشمنانه‌ای خاموش نخواهد شد.

در ادامه استاد عبدالمجید صمیم، مدرس الهیات و علوم دینی در دانشگاه، شخصیت والای شهید توکلی(رح) را بر مبنای وحدت ملی و اخوت اسلامی عنوان کرد.

در کلام او، این عالم سرشناس دینی در زمان حیات دنیوی خود، همواره در اندیشه تقریب پیروان مذاهب اسلامی بود و این یکی از مهمترین دلایل دشمنی با او بود.

در نگاه او، وحدت اسلامی، اساس سیاست جهان اسلام در وضعیت فعلی است و دشمنان دین که شامل استعمار و استکبار جهانی میباشند، با این مسئله موافق نیستند.

آقای صمیم بیان داشت: “دشمنان دین در حال طرح‌ریزی و اجرای پروژه نفاق هستند و ما مسلمانان هم باید سیاست وحدت و اخوت اسلامی را در مقابل این پروژه شوم پیش ببریم.”

در ادامه این برنامه، سخنرانان دیگر هم به یاد و خاطره این شهید فداکار و دلیر پرداخته و خواهان قصاص خون او شدند.

آنان هم به این تاکید کردند که عدم دستگیری عاملان این رویداد ناگوار، می‌تواند زمینه جسارت بیشتر دشمنان دین را فراهم آورد.

  • نویسنده : یحیی فولادی
  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24