باشندگان ولسوالی‌های هرات خواهان گسترش شبکه آبرسانی شهری به مناطق شان هستند

شماری از باشندگان ولسوالی‌های هرات می‌گویند به آب آشامیدنی صحی دسترسی کافی ندارند و استفاده اجباری از کاریز و اب «شور» چاه برای آنان مشکل آفرین شده است.

عبدالبصیر، یکی از باشندگان ولسوالی‌های هرات در گفتگو به خبرگزاری وطن24، گفت: «در جایی که زندگی می‌کند آب شهری ندارند و از آب چاه هم استفاده نمی‌شود از آب کاریزها که در جوی می‌آید استفاده می‌کند».

او بیان داشت در سال‌های گذشته به دلیل نبود باران آب آشامیدنی شان را به سختی تهیه می‌کرد و حتی یک کیلومتر راه می‌رفتند تا این که آب شیرین را تهیه کنند.

وی علاوه کرد بارندگی‌های اخیر تأثیرات خوبی روی آب‌ها گذاشته و امسال مشکل شان برای تهیه آب شامیدنی تا اندازه‌ای رفع شده است.

امیر محمد‌، یکی از باشندگان ولسوالی پشتون زرغون هرات می‌گوید: «در حال حاضر برای تهیه آب آشامیدنی شان با مشکلات زیادی مواجه بوده و آب شامیدنی شان را از آب کاریزها استفاده می‌کنند«».

این باشنده ولسوالی پشتون زرغون خاطرنشان کرد برای آب شیرین باید فاصله زیادی را برود تا این آب شیرین را تهیه کند.

وی از ادارات مسئول خواست که برای آب آشامیدنی‌شان مانند مردم شهر نل کشی صورت بگیرد.

در همین حال مولوی احسان الله احسان، معاون ریاست آبرسانی زون غرب در هرات گفت: «شبکه‌های آب رسانی از سوی این اداره علاوه بر شهر به ولسوالی‌های مانند غوریان، زنده جان، شیندند، انجیل، پشتون زرغون و اوبه نیز وجود دارد و برای آنان خدمات رسانی می‌شود».

معاون اداره آبرسانی زون غرب اضافه کرد خدمات آبرسانی از طرف این اداره به ولایت‌های فراه و بادغیس هم صورت می‌گیرد که باشندگان این دو ولایت هم مانند دیگر مشترکین از آب صحی و پاک استفاده می‌کنند.

آقای احسان گفت این اداره همواره تلاش کرده تا آب پاک و صحی را به مشترکین ارائه کند.

آب صحی یکی از نیازمندی‌ها بوده و نباید از آن بی رویه استفاده شود و باید به صورت درست آن مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع خبرگزاری وطن
توسط حسن شریفی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.