ایران: تحریم‌های آمریکا مسیر توسعه افغانستان را گرفته‌ است

سرپرست وزارت امور خارجه ایران در پیامی به دومین نشست گروه تماس منطقه‌ای برای افعانستان که در تهران درحال برگزاری است بر ضرورت آزادسازی دارایی‌های افغانستان تاکید کرده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، علی باقری کنی، سرپرست وزارت امور خارجه ایران گفته: امروز با آنکه اشغالگران خاک افغانستان را ترک کرده‌اند، اما با مسدودسازی دارایی‌های مردم افغانستان عملا در مسیر توسعه‌ی کشور مانع ایجاد می‌کنند.

وی افزوده اشغالگران باید بدانند که نمی‌توانند از مسئولیت‌های انسانی فرار کنند و باید سهم خود را برای جبران عقب ماندگی‌های اقتصادی این کشور بدون مداخلات‌ سیاسی بپردازند.

او ادامه داد که امروز کشورهای منطقه و از همه بیشتر ایران و پاکستان با پدیده مهاجرت اتباع افغانستان مواجه هستند که از یک طرف بر اقتصاد کشورهای میزبان فشار وارد می سازند و از طرف دیگر کشور خود افغانستان را از نیروهای سازنده تهی می‌سازند.

«همکاری کشورهای منطقه با هم و با دولت افغانستان در زمینه مدیریت مهاجرین افغانستانی ایجاد فرصت برای منطقه و خود افغانستان است.»

نشست گروه تماس منطقه‌ای در باره افغانستان با حضور نمایندگان روسیه، چین و پاکستان و ایران امروز (شنبه) در تهران برگزار شده است.

امارت اسلامی اعلام کرد که در این نشست اشتراک نکرده است.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.