اگر ارتش تقویت نشود، امنیت بادغیس وضعش خراب است

شماری از اعضای شورای ولایتی بادغیس با بیان این مطلب گفته‌اند اگر قوای ارتش افزایش یابند، می‌توان روی امنیت آینده این ولایت حساب کرد، در غیر این صورت، هیچ چیز قابل پیشبینی نخواهد بود.

ناصر نظری، عضو شورای ولایتی بادغیس در صحبتی با خبرگزاری وطن24 گفت: “ما هم اکنون در بخش ارگان‌های پلیس و امنیت ملی با نیروی کافی هستیم ولی اردوی ملی ما دچار کمبود نیرو است.”

به گفته وی، عملیات‌هایی که اخیرا ارتش و به خصوص کماندو در ولسوالی‌های بالامرغاب و جوند انجام داده‌اند، رضایت بخش بوده و این نشان می‌دهد که با تقویت این ارگان، می‌توان آینده را روشن تر دید.

این عضو شورای ولایتی همچنین عوامل اصلی بهبود اوضاع امنیتی این روزهای بادغیس را تغییر رهبری برخی از ارگان‌های امنیتی، همکاری مردم و خیزش مردمی و همچنین سرمای زمستانی عنوان کرده است.

وی با این همه، خواهان این شده در مسیر راه‌های ولسوالی‌ها، پایگاه‌های مشترک امنیتی برای کنترل اوضاع ایجاد شود.

یاسین حیدری، سخنگوی ارتش بادغیس، کمبود نیرو در این ارگان را تائید می‌کند ولی می‌گوید این مشکل به زودی برطرف می‌شود.

او گفته است با تلاش‌های ارتش، در آینده، وضعیت امنیتی بهبود قابل ملاحظه‌ای را خواهد دید و این از چشم مسئولان ارگان به دور نیست.

این مقام در کنار این یادآور شده عملیات‌های کماندویی اخیر، توانسته ضربات محکمی را به طالبان وارد کند و سران برجسته‌شان را از بین ببرد.

ولایت بادغیس دارای وضع امنیتی پیچیده‌ای است.

از یک طرف در خط مقدم جبهه جنگ با طالبان قوای خیزش مردمی قرار دارند و از طرفی دیگر همین نیروها تعاملاتی را با طالبان نشان داده‌اند.

به عنوان مثال می‌توان به عقب نشینی‌های مشکوک این نیروها در ولسوالی قادس اشاره کرد.

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.