انفجار موتر بمب در قطعه کوماندو در بلخ/۳ کشته و ۴۱ زخمی
انفجار موتر بمب در قطعه کوماندو در بلخ/۳ کشته و ۴۱ زخمی

وزارت دفاع ملی می‌گوید در نتیجه انفجار موتر بمب در قطعه کوماند ولایت بلخ دست کم 3 تن کشته شده و 41 تن هم زخم برداشته‌اند.

وزارت دفاع ملی می‌گوید در نتیجه انفجار موتر بمب در قطعه کوماند ولایت بلخ دست کم ۳ تن کشته شده و ۴۱ تن هم زخم برداشته‌اند.

وزارت دفاع ملی امروز سه‌شنبه (۴ سنبله) با نشر اعلامیه‌ای گفته که ساعت ۰۸:۴۵ صبح امروز یک موتر “مازدا” پر از مواد انفجاری در نزدیکی کلینیک حیوانی در میان خانه‌ها مردم ولسوالی بلخ ولایت بلخ انفجار داده شده‌است.

اعلامیه افزوده که بر بنیاد معلومات ابتدایی در این حمله ۲ غیرنظامی شهید و ۳۵ غیرنظامی دیگر زخمی شدند که احتمال دارد آمار زخمی‌ها و شهدای افراد ملکی افزایش یابد.

همچنین، این وزارت افزوده که در این حمله تروریستی، ۱ تن از نیروهای کماندو به شهادت رسیده و ۶ تن دیگر شان سطحی زخمی شده‌اند.

وزارت دفاع ملی گفته که همچنین ده‌ها خانه مسکونی در نتیجه این حمله تخریب شده‌اند.

حمله موتر بمب در بلخ در حالی از سوی طالبان انجام شده که از چند سال به این طرف نا امنی‌ها در بلخ به دلیل گسترش فعالیت جنگجویان این گروه، افزایش یافته است.

گفتنی است که روز گذشته طالبان مسلح در ولسوالی ده یک ولایت غزنی نیز با استفاده از یک موتر بمب بر مرکزی این ولسوالی حمله کردند که در نتیجه ۳ سرباز کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24