امیر جدید کویت معرفی شد
امیر جدید کویت معرفی شد

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت، با حکم خود ولیعهد و صدراعظم این کشور را منصوب کرد.

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر کویت، با حکم خود ولیعهد و صدراعظم این کشور را منصوب کرد.

به نقا از خبرگزاری جمهور، امیر کویت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح در سن ۹۱ سالگی درگذشت. کمی قبل از اعلام رسمی مرگ پادشاه، تلویزیون دولتی کویت پخش مستقیم را قطع کرد و پخش آیاتی از قرآن را آغاز کرد، این اتفاق در پادشاهی های عربی در صورت مرگ بزرگترین اعضای سلسله حاکم رخ می دهد.

در ۲۲ جولای، خبرگزاری کونا گزارش داد که شیخ صباح برای تداوی به ایالات متحده سفر کرده است. آنها همچنین اظهار داشتند که در ۱۸ جولای وی برای معاینه طبی در کویت در شفاخانه بستری شد و پس از آن امیر کویت یک عملیات جراحی موفقیت آمیز انجام داد. در زمان بستری شدن امیر این کشور، ولیعهد شیخ نواف آل احمد الجابر الصباح دارای تعدادی اختیارات بود.

ولیعهد جدید کویت شیخ نواف احمد صباح، برادر شیخ احمد جابر صباح است که پیش از این به عنوان معاون اول صدراعظم و وزیر امور داخلی فعالیت می کرد.

شیخ ناصر آل محمد آل احمد الصباح، که وزیر امور دفتر امیر بود، به عنوان صدراعظم منصوب شد. تشکیل دولت جدید به وی سپرده شد.

شیخ صباح، پس از کناره گیری شیخ سعد العبدالله الصباح امیر کویت از قدرت به دلایل سلامتی، در ۲۹ جنوری ۲۰۰۶ به سلطنت رسید. شیخ صباح از جولای ۲۰۰۳ تا جنوری ۲۰۰۶ به عنوان صدراعظم این کشور فعالیت کرد. فامیل الصباح به مدت ۲۵۰ سال بر کویت، این کشور عربی نفت خیز در منطقه خلیج فارس حکمرانی کرده اند.

 

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24