الله اکبر دیشب هرات تکلیف جایگاه طالبان را مشخص کرد

با افزایش درگیری‌ها در هرات و رسیدن دامنه جنگ تا دروازه‌های شهر، شب گذشته باشندگان این ولایت در حمایت از جبهه مقاومت مردمی و تاکید بر مبارزه علیه طالبان در یک حرکت بی‌سابقه فریاد “الله اکبر” را از بام خانه‌های شان سردادند.

به گزارش سایت خبری وطن24، مردم هرات شب گذشته از ساعت 9:0 یک‌صدا و هماهنگ، جهت بیزاری از گروه طالبان و حمایت از قوای دولتی و مردمی، در بام ‌خانه‌های شان شعار “الله‌اکبر” سر دادند.

این حرکت مردم هرات با حمایت ملی و مواجه شده و قرار است در دیگر شهرهای افغانستان هم مردم برای یک‌صدا شدن علیه طالبان شعار “الله اکبر” سر دهند.

رحمت الله نبیل، رئیس پیشن امنیت ملی افغانستان به مردم کابل فراخوان داده که امشب در کابل فریاد الله‌اکبر فریاد کشیده شود.

همچنین امرالله صالح، معاون رئبس جمهور در توصیف حرکت شب گذشته مردم هرات نوشته: ” امروز هراتیان با فرهنگ و با تاریخ با فریاد‌های نعره تکبیر انزجار و نفرت خویش را بر ضد طالب – حامیان طالب و تزویر گرایان دین به نمایش گذاشتند. منتظر چنین حرکت و لحظه‌ی بودم.  گلویم را بغض بی‌تعریف گرفته است و می‌خواهم بال بکشم و با هراتیان بپویندم و همصدا شوم.”

برخی کاربران فعال هرات هم با نوشتن “چه سخت نعره می‌زند گلوی سرزمین من” حمایت شان را از نیروهای دولتی و شکل گیری بسیج مردمی علیه طالبان در هرات اعلام کردند.

آنان با اشاره به افزایش درگیری‌ها در هرات افزوده‌اند که “هراتیان اجازه نمی‌دهند اجیران پاکستان بر این ولایت مسلط شوند و بر فرهنگ و تاریخ این ولایت بتازند.”

از جانبی هم امروز سه‌شنبه (12 اسد) باشندگان و کاربران فعال هرات، با راه‌اندازی هشتگ “قیام_هرات” در تویتر تاکید بر مبارزه با طالبان و حمایت از قوای دولتی و مردمی کردند.

این هشتگ در حال حاضر به ترند اول تویت افغانستان مبدل شده و مردم در سراسر افغانستان از آن استقبال کرده‌اند.

 

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.