افزایش صادرات سیروم از هرات به کشورهای عربی

مسئول یکی از شرکت‌‌‌های تولید کننده سیروم در هرات می‌گوید در این اواخر صادارت شان به بعضی از کشورهای عربی افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری وطن، سلطان احمد ترکی، یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت تولید سیروم در هرات می‌گوید: در این اواخر «یک میلیون» 800 هزار بوتل سیروم را به کشور عراق صادر کردند.

وی افزود کشورهای که درخواست سیروم کرده از کیفیت سیروم‌های تولید شده این شرکت کاملا اطمینان حاصل کرده‌اند.

آقای ترکی علاوه کرد تلاش می‌کنند که سیروم با بهترین کیفیت و استاندارد‌های بین المللی تولید و به کشورهای دیگر هم صادر کنند.

به گفته مسئولان در این شرکت 24 نوع سیروم با وزن‌های متفات تولید می‌شود.

عضو هیئت مدیره این شرکت از امارت اسلامی خواست که از تولیدات داخلی حمایت بیشتر کنند چون بدون حمایت حکومت این دست آوردها ناممکن است.

در همین حال آقای شیرزاد، مسئول اتحادیه دوایی زون غرب گفت: سیروم‌های تولید شده و دیگر ادویه‌جاتی که در افغانستان تولید می‌شود بهترین کیفیت را دارد.

او از مردم خواست که تولیدات داخلی را بیشتر حمایت کنند، چون کیفیت خوب دارد و می‌تواند با دواها وارداتی به خوبی رقاب کند.

آقای شیرزاد خاطرنشان کرد هم اکنون 80 کمپنی دوا سازی در افغانستان وجود دارد و بیش از 300 نوع دوا با بهترین کیفیت در داخل کشور تولید می‌شود.

از سویی هم مولوی حیات‌الله مهاجر فراهی، معاون والی هرات گفت: حکومت در گذشته هم از تاجران و صنعت کاران حمایت کرده و پس از این هم حمایت خواهد کرد.

وی افزود دولت همواره تلاش کرده که تسهیلات بهتر را برای صنعت کاران فراهم کند و تا کنون هم هر آنچه در توان داشته انجام داده است.

به گفته مسئولان تولیدات مواد غذایی و غیر غذایی شهرک‌های صنعتی هرات از نظر کیفیت نسبت به گذشته بهتر شده و مورد اطمیانان مردم قرار گرفته است.

تولید کنندگان در شهرک صنعتی هرات هم اطمینان می‌دهند که بیشترین تمرکز شان روی کیفیت کالاهایی که تولید می‌کنند می‌باشد.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.