افزایش حاصلات میوه در هرات؛ جشن میوه برای حمایت از کشاورزان برگزار شد

اداره زراعت هرات با همکاری اتحادیه میوه فروشان امروز (یک‌شنبه، 17 سرطان) جشنی به مناسبت افزایش حاصلات میوه در این ولایت تحت عنوان «جشن شکرانه هندوانه و خربوزه» برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، بشیراحمد بهادری، رئیس اتاق محصولات زراعت و مالداری هرات گفت که هدف از برگزاری این جشن حمایت و پشتیبانی از محصولات داخلی می‌باشد و استفاده از این محصولات توسط مردم یکی از راه‌های حمایت از کشاورزان است.

رئیس اتاق زراعت و مالداری بیان کرده که پیش‌بینی می‌شود در سال جاری حاصلات زراعتی به ویژه میوه‌ها تا ۳۰ درصد افزایش یابد.

آقای بهادری همچنان گفت: «به دلیل حمایت از محصولات زراعتی به تمامی هوتل‌ها و تالارهای این ولایت گفته شده تا در مراسم‌های شان از میوه‌های داخلی استفاده کنند».

کشاورزان هم گفته‌اند این جشن به دلیل افزایش محصولات‌شان با همکاری ریاست زراعت برگزار شده و از این بابت خوشحال هستند.

آنان در این مراسم خواسته‌اند که سردخانه‌های معیاری در این ولایت ساخته شود تا در طول سال میوه‌های فصلی را نگه دارند و به فروش برسانند.

کشاورزان در ادامه می‌خواهند مردم هم از آنان حمایت کنند.

از سویی هم، مولوی پیر محمد حلیمی، رئیس اداره زراعت هرات نیز می‌گوید آنان با همکاری سایر نهاد ها برنامه‌هایی برای صادارات میوه‌های این ولایت روی دست دارند.

گفتنی است که تربوز و خربوزه در اکثریت ولسوالی‌های هرات کشت می‌شود اما به گفته کشاورزان در وقت برداشت حاصلات به قیمت بسیار ارزان در بازار فروخته می‌شود.

منبع خبرگزاری وطن
توسط روح‌الله حیدری
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.