افزایش تلفات سیل در لیبی؛ اجساد چهار هزار تن تثبیت هویت شد

سازمان جهانی صحت خبر داده که در جریان سیل لیبی، تا کنون، اجساد حدود چهار هزار نفر بیرون کشیده شده و هویت آنان تثبیت شده است.

به گزارش خبرگزاری وطن24، سیل ویرانگر در لیبی هزاران را تن به کام مرگ کشاند و خسارات بی‌شماری روی دست گذاشته است.

بر بنیاد آخرین گزارش‌ها، سازمان جهانی صحت با اشاره به این که تا کنون، جنازه سه هزار و ۹۵۸ نفر بیرون کشیده شده و هویت آنان معلوم شده است، تصریح کرد: احتمالا بر تعداد این افراد افزوده خواهد شد و تیمهای امداد و نجات هم در حال خارج کردن اجساد هستند.

به نل از خبرگزاری فارس، احمد زویتن، نماینده سامان جهانی صحت در لیبی گفت: «این یک فاجعه است. به خاطر کشته شدن هزاران نفر، احساس اندوه می‌کنیم و فکر ما با خانواده‌هایی است که خویشاوندان خود را از دست داده‌اند. ما متعهد به ارائه خدمات صحی به ساکنان آسیب دیده در شرق لیبی هستیم».

«عثمان عبدالجلیل»، وزیر صحت در دولت منصوب شده از سوی مجلس نمایندگان، از تشییع ۳۱۶۶ نفر از قربانیان شهر درنه تا دیروز جمعه، ۱۵سپتامبر خبر داد.

در حالی که برخی برآوردها حاکی از کشته و تلف شدن حدود ۱۵ هزار نفر و همچنین آوارگی حدود ۳۰هزار نفر از ساکنان است؛ در حالی که از زمان طوفان یکشنبه هفته گذشته تا امروز، آمار احتمالی تلفات انسانی منطقه شرق لیبی حدود ۱۰۰ هزار نفر تخمین زده می‌شد.

هم‌چنین این سازمان امروز یکشنبه خبر داد که میلیونها تُن کمک بهداشتی وارد شهر بنغازی در لیبی شده که شامل دارو و تجهیزات پزشکی است.

با گذشت شش روز از بارش‌های سیل‌آسا در لیبی و منجر شدن سیلاب به شکسته شدن دو سد بزرگ در درنه، عملیات‌های جست‌وجو و تلاش‌های امدادی توسط گروه‌های لیبیایی و خارجی ادامه دارد.

در میانه افزایش امیدها برای نجات برخی مصدومان و مفقودان، برخی کارشناسان درباه خطر شیوع بیماری‌های همه‌گیر دراین کشور، به خاطر شرایط بهداشتی نامناسب هشدار داده‌اند.

در میانه این تلاش‌ها برای کاهش آثار بحران، دادستان کل لیبی نیز پرونده رسیدگی به دلایل شکسته شدن این سد را گشوده تا دلایل و عوامل احتمالی این حادثه بررسی شود.

 

 

 

 

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.