اعلامیه اداره ولایت پس از رویداد تروریستی شنبه شب هرات
اعلامیه اداره ولایت پس از رویداد تروریستی شنبه شب هرات

"حمله‌ی تروریستی شام امروز بر حوزه ششم امنیتی شهر هرات، که منجر به شهادت سه تن از سربازان دلیر نیروهای امنیتی و دو تن از افراد ملکی و زخمی شدن چهار تن دیگر گردید، را محکوم می‌نماییم."

شهروندان نجیب و شریف ولایت هرات  !

اسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

حمله‌ی تروریستی شام امروز بر حوزه ششم امنیتی شهر هرات، که منجر به شهادت سه تن از سربازان دلیر نیروهای امنیتی و دو تن از افراد ملکی و زخمی شدن چهار تن دیگر گردید، را محکوم می‌نماییم.

ضمن ابرازتسلیت و هم‌دردی با خانواده‌های شهدای این حادثه، از بارگاه خداوند بزرگ برای شهدا بهشت برین و برای زخمی شده‌گان شفای عاجل استدعا دارم.

هئیت رهبری ملکی و نظامی ولایت هرات در نخستین لحظات این حادثه با هم‌آهنگی کامل توانستند که در کنترول این حادثه موفق عمل نمایند که جای دارد از دقت و سرعت عمل نیروهای امنیتی هرات، به عنوان مدافعین عزت و سربلندی کشور، سپاس‌گزاری نماییم. همچنان لازم می‌بینم از تلاش دوکتوران و تیم‌های صحی هرات نیز درجهت رسیده‌گی به امور تداوی و درمان مجروحان قدردانی نمایم.

اجرایی چنین حملات تروریستیِ غیر اسلامی و انسانی، در شرایطی که دولت افغانستان برنامه‌ی گفتگوهای صلح را روی دست دارد، نشان می‌دهد که دشمنان مردم افغانستان نمی‌خواهند که مردم مان در صلح و آرامش زندگی کنند. خاطر نشان می‌سازیم که نیروهای امنیتی دلیرمان با تمام توان در تلاش بهبود  امور امنیتی خواهند بود و بر دشمنان مردم این سرزمین رحم نخواهند کرد و برای سرکوب و نابودی این گروه‌های وحشت افگن از تمام ابزارهای ممکن استفاده خواهند کرد.

در پایان از بردباری وحوصله‌مندی خانواده‌های عزیز و مردم با شهامت هرات ابراز سپاس دارم و تقاضامندیم تا بخاطر مهارجرایم وتامین امنیت بهتر، هم‌کاری‌های شانرا با نیروهای امنیتی بیشتر از گذشته ادامه دهند.

 

با احترام

محی الدین نوری

معاون و سرپرست مقام ولایت هرات