اعضای خبرگزاری وطن۲۴ با رئیس اطلاعات فرهنگ هرات دیدار کردند
اعضای خبرگزاری وطن۲۴ با رئیس اطلاعات فرهنگ هرات دیدار کردند

مدیریت و اعضای خبرگزاری وطن24 با مولوی نعیم الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات دیدار داشته و درمورد مسایل رسانه‌ای و همکاری‌های میان این دو نهاد گفتگو کردند.

مدیریت و اعضای خبرگزاری وطن۲۴ با مولوی نعیم الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات دیدار داشته و درمورد مسایل رسانه‌ای و همکاری‌های میان این دو نهاد گفتگو کردند.

این دیدار روز گذشته (سه شنبه ۲۸ جدی) در ریاست اطلاعات و فرهنگ هرات صورت گرفت.

یحیی فولادی، خبرنگار و مدیر خبرگزاری وطن۲۴ در دیدار با آقای حقانی گفت: “در فضای فعلی باید رسانه‌ها برای مردم امید واری داده و حقایق را ابراز کنند.”

او گفته سیاست خبرگزاری وطن۲۴ در راستای منافع ملی و مردم بوده است و در شرایط فعلی برنامه‌های اجتماعی و رسانه‌ای با اصول درست صورت خواهد گرفت.

در ادامه آقای فولادی از رئیس اطلاعات و فرهنگ خواست تا برنامه‌هایی در این زمینه ایجاد شود و همکاری‌های همه جانبه با رسانه‌ها داشته باشند.

مولوی نعیم‌الحق حقانی، رئیس اطلاعات و فرهنگ در قدم نخست صحبت‌های آقای فولادی را تایید کرده و وعده هرگونه همکاری را داد.

او افزود که رسانه‌ها جایگاه و قدرت خاص خود را دارند.

رئیس اطلاعات و فرهنگ می‌گوید: “رسانه‌ها در شرایط فعلی باید به حقایق بپردازند و روی موضاعات صلح و امید به مردم برنامه داشته‌ باشند.”

وی همچنان بیان کرده که ۴۰ سال جنگ و حضور غربی‌ها در افغانستان هرگونه پیشرفتی که حاصل شده در ظاهر بوده است.

آقای حقانی علاوه کرد: “حالا که امارت اسلامی آمده، سعی می کند تا با جوانان، مردم و اهل رسانه مشکلات جدی کشور را ریشه یابی و در زمینه حل آنها با هم همکاری کنند.”

این دیدار با صحبت‌های دوستانه دوطرف و اعلام همکاری‌های دو جانبه به پایان رسید.

پیش از این هم از رسانه‌های مختلفی با رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات دیدار و گفتگو داشتند.

  • نویسنده : روح الله حیدری