استقبال امارت اسلامی از قطع‌نامه شورای امنیت برای پایان جنگ غزه

امارت اسلامی ضمن استقبال از تصویب قطع‌نامۀ اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد به هدف پایان دادن به جنگ غزه گفته که از حق تاریخی فلسطین برای داشتن یک کشور مستقل حمایت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری وطن24، حافظ ضیاء احمد تکل معاون سخنگوی وزارت امور خارجه امارت اسلامی امروز پنج‌شنبه(24 جوزا) در صفحه اکس خود نوشته که این وزارت، تصویب قطع‌نامۀ اخیر شورای امنیت سازمان ملل متحد به هدف پایان جنگ درغزه را گامی ابتدایی برای پایان‌دادن به نسل‌کشی مردم غزه می‌داند.

او نوشته جنگ جاری غزه نیازمند مذاکرات واقع‌بینانه است تا منجر به آتش‌بس دایمی در نوار غزه شود و زمینۀ زندگی عادی برای مردم غزه مساعد شود.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه پیشنهادی آتش‌بس و آزادی گروگان‌ها در غزه را با ۱۴ رأی موافق، هیچ رأی مخالف و یک رأی ممتنع (روسیه) تصویب کرد.

این شورا از حماس خواسته بود که طرح پیشنهادی سه مرحله‌ای جو بایدن، رییس‌جمهور ایالات متحده، که توسط اسرائیل نیز پذیرفته شده است، را بپذیرد.

ابوزهری از رهبران حماس در این باره گفت: «حماس طرح خروج نیروهای اسرائیلی از غزه و مبادله گروگان‌های اسیر در غزه با اسرای فلسطینی زندانی در اسرائیل را پذیرفته است.»

با این حال، وزیر خارجه آمریکا که در واکنش به پذیرش قطع‌نامه آتش بس گفته است که حماس خواسته‌های جدیدی اضافه کرده که قابل پذیرش نیست.

موضوعی که حماس رد کرده و می‌گوید آمریکا از موضع رژیم صهیونستی حمایت می‌کند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.