استقبال امارت اسلامی از توسعه روابط با روسیه

وزارت خارجه امارت اسلامی از اظهارنظرهای مقامات روسی در تقویت روابط همه جانبه با افغانستان استقبال کرده و آن را نتیحه عملکرد مثبت امارت اسلامی دانسته است.
به گزارش خبرگزاری وطن24، در بیانیه وزارت امورخارجه امارت اسلامی آمده است که وزارت امور خارجه افغانستان از اظهارنظرهای رئیس جمهور روسیه، وزیر امور خارجه و دیگر مقامات روسی که عزم خود را برای توسعه روابط با افغانستان ابراز کرده‌اند، استقبال می‌کند.
این وزارتخانه نیز اعلام کرده است که براساس احترام متقابل و منافع مشترک نیز عزمی جدی سیاسی برای توسعه و تقویت روابط مثبت با هدف حفاظت از منافع دو کشور نیز دارد.
همچنین این بیانیه این اظهارنظرها را نشان دهنده نتیجه بخش بودن اقدامات امارت اسلامی دانسته است.
در این بیانیه آمده است: «سه سال گذشته نشان داد که افغانستان پس از چندین دهه جنگ و بی ثباتی، دارای حکومتی مسئول شده که ضمن در نظر گرفتن اولویت‌های دوجانبه، فرصت مناسبی برای توسعه روابط مثبت برای کشورهای منطقه فراهم کرده و بسیاری از این کشورها در این زمینه پیشرفت خوبی داشته‌اند.»
رئیس جمهوری روسیه گفته که روابط با امارت اسلامی به عنوان واقعیت افغانستان یک نیاز جدی است.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در جریان کنفرانس خبری اعلام کرد که علیرغم اینکه در افغانستان مشکلاتی وجود دارد، اما برقراری ارتباط با حاکمان این کشور یک نیاز است.
رئیس جمهور روسیه همچنین افزود که امارت اسلامی امروز افغانستان را کنترل می‌کند و مرکز قدرت در این کشور هست و روسیه ناگزیر است با آنان روابط برقرار کند.
همچنین سرگئی لاوروف نیز گفته است که امارت اسلامی قدرت واقعی افغانستان هستند.
رئیس دومای روسیه و نائب رئیس شورای امنیت ملی این کشور نیز برقراری ارتباط با کابل را یک نیاز مهم تلقی کردند.

منبع خبرگزاری وطن24
توسط عبدالله اخلاقی
خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.