از وارد شدن اجناسی که مشابه آن در هرات تولید می‌شود جلوگیری شود
از وارد شدن اجناسی که مشابه آن در هرات تولید می‌شود جلوگیری شود

مسئولان اتاق صنایع هرات خواهان حمایت اداره محلی این ولایت از تولیدات داخلی بوده و می‌گویند از واردشدن اجناسی که مشابه آن در هرات تولید می‌شود جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، رئیس و اعضای اتاق صنایع هرات امروز ۸ دلو، در دیدار با عبدالقیوم رحیمی والی این ولایت خواهان جلوگیری از وارد شدن اجناسی شد که مشابه آن در داخل هرات تولید می‌گردد.

حمیدالله خادم رئیس اتاق صنایع هرات گفت: “متاسفانه با وجود هدایت مقام عالی ریاست جمهوری، تا هنوز قاچاق برخی کالاهای که مشابه آن در داخل تولید می‌شود ادامه دارد.”
خادم افزود در حال حاضر در شهرک صنعتی بیش از ۳۰۰ کارخانه تولیدی فعالیت دارند که انواع کالا و اجناس به شمول مواد غذایی، نوشیدنی، شوینده، وسایل ساختمانی و حتی وسایط ترانسپورتی و انواع موترسایکل را تولید می‌کنند.
او در ادامه، خواهان توجه مقام ولایت هرات به امور امنیتی شهرک صنعتی شد.
در همین حال والی هرات با اعلام حمایت از تولیدات داخلی، بخاطر رسیده‌گی به خواست‌های مسئولان اتاق صنایع قول همکاری داد و گفت: “تمام ادارات دولتی مکلف هستند به عوض استفاده از کالاهای خارجی، از اجناسی استفاده نمایند که در شهرک صنعتی تولید می‌شود.”
آقای رحیمی وعده پیگیری خواست‌های صنعت کاران از طریق ادارات مرکزی را نیز سپرد و افزود مشکلات و کمبودی های شهرک صنعتی را از طریق وزارت های مالیه و تجارت نیز پیگیری خواهد کرد.

شهرک صنعتی ولایت هرات از جمله نخستین شهرک های صنعتی کشور است که در سالیان اخیر رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

 

  • نویسنده : سید غفور هاشمی ثاقب
  • منبع خبر : وطن24