از جرگه مشورتی صلح استقبال می‌کنیم/باید نمایندگان تمام اقشار شرکت کنند
از جرگه مشورتی صلح استقبال می‌کنیم/باید نمایندگان تمام اقشار شرکت کنند

در خطبه نماز جمعه هفته گذشته مسجد جامع صادقیه هرات حجت‌الاسلام آقای سیدحسین موسوی، در مورد جرگه مشورتی صلح صحبت کرده و خواهان اشتراک نمایندگان تمام اقشار در این جرگه شد.

نماز جمعه هفته گذشته مسجد جامع صادقیه با حضور گسترده از مردان و زنان برگزار شده بود.

به گزارش خبرگزاری وطن۲۴، حجت‌الاسلام آقای موسوی گفت: “از جرگه مشورتی صلح که قرار است در ۲۶ ماه روان در کابل برگزار شود استقبال می‌کنیم و امیدواریم که صلح پایدار در کشور به میان آید.”

خطیب مسجد جامع صادقیه هرات تأکید کرد در جرگه‌ی پیشرو باید نمایندگان تمام اقوام، احزاب و اقشار کشور شرکت داشته باشند.
او اضافه کرد باید در این جرگه تلاش شود که صلح دائمی در کشور بیآید و این طور نباشد که یک تعداد افراد مشخص تصمیم گیر باشند و اگر چنین شود در آینده باز هم به مشکل برخواهیم خورد.

از چند روز پیش اعضای برگزار کننده جرگه مشورتی صلح اعلام کرده که آمادگی‌ها برای برگزاری هر چه بهتر این جرگه روی دست گرفته شده و این دفعه این جرگه غیردولتی می‌باشد.
اما در ظاهر تا کنون موضوع برگزاری این جرگه این جرگه موافقان و مخالفانی داشته است.
هفته گذشته گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی مردم افغانستان اعلام کرد که با برگزاری این جرگه مخالف است و گفته بود که این جرگه دردی را دوا نمی‌کند.

این حرف‌ها در مورد جرگه مشورتی صلح در حالی مطرح می‌شود که گفتگوهای صلح افغانستان بین نماینده امریکا، آقای خلیل زاد و تیم مذاکره کننده طالبان تا کنون چندین بار صورت گرفته است.

 

  • نویسنده : حسن شریفی
  • منبع خبر : وطن24