ارگ دستور ساخت شفاخانه کرونا را در ۵ ولایت داد
ارگ دستور ساخت شفاخانه کرونا را در ۵ ولایت داد

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که کمیسیون تدارکات ملی قراردادهای اعمار شفاخانه‌های 100 بستری کوید 19 در 5 ولایت کشور را تایید کرده است.

ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که کمیسیون تدارکات ملی قراردادهای اعمار شفاخانه‌های ۱۰۰ بستری کوید ۱۹ در ۵ ولایت کشور را تایید کرده است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای گفته، جلسه کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمداشرف غنی رییس جمهور در ارگ برگزار گردید.

در این جلسه، ۴۴ مورد تدارکاتی به بحث و بررسی گرفته شد که در نتیجه ۴۳ مورد آن به ارزش بیش از ۱۷ میلیارد افغانی به شمول چهار قرارداد امور صحی شامل پروژه‌های اعمار شفاخانه ۱۰۰ بستر برای بیماران کوید ۱۹ در ۵ ولایت کشور و قرارداد پروژه وصل ۵۰۰ باب مکتب به انترنت با استفاده از تکنالوژی “وای مکس” و “پاینت تو پاینت” مربوط وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی منظور شد.

در همین حال چند درخواست مطالبه و پیشنهاد به کمیسیون به شمول درخواست هدایت مبنی بر به تعویق انداختن پروسه حج فرضی سال ۱۳۹۹ الی اطلاع مجدد به کشور عربستان سعودی مربوط وزارت حج و اوقاف و د آریانا افغان هوایی شرکت به جلسه ارائه شد.

در همین حال درخواست منظوری تعدیل شماری از پروژه ها مورد بررسی و مداقه کمیسیون تدارکات ملی قرار گرفت.

گزارش تحقق هدایت حکم مقام عالی ریاست جمهوری پیرامون تداوم و لغو قرارداد امنیتی میادین هوایی کشور با شرکت اولیف گروپ و تفتیش و بررسی همه جانبه آن و گزارش ماستر پلان مدیریتی میدان هوایی بین المللی حامد کرزی و درخواست اداره هوانوردی ملکی پیرامون پیشنهاد اداره ملکی هوانوردی در مورد خدمات امنیتی حمل و نقل هوایی و قرارداد شرکت اولیف نیز مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است که قراردادهای اعمار شفاخانه ویروس کرونا در ۵ ولایت در حالی مورد تایید قرار می‌گیرد که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور از مرز ۷ هزار نفر گذشته است.

وزارت صحت عامه هشدار داده است که اگر مردم اصول قرنطینه را مراعات نکنند، دامنه فاجعه گسترده‌تر خواهد شد.

  • منبع خبر : خبرگزاری وطن24