ادامه درگیری‌ها در حومه‌های شهر هرات/100 کشته و زخمی از طالبان

درگیری‌های بین دولت و طالبان از چند روز به این طرف در حومه‌های شهر هرات ادامه دارد.

روز گذشته یکشنه (10 اسد) طی حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی و مقاومت مردمی در هرات، تلفاتی سنگینی به گروه طالبان وارد شد.

طالبان جنگ را از مناطق “آب‌برده، هواده و غیبتان” به استقامت شهر آغاز کردند که با ضد حمله نیروهای مقاومت مردمی و دولتی دفع شد.

هم‌زمان با این، شب گذشته درگیری‌ها تا نزدیکی‌های شهر هرات و مناطق “دروازه قندهار” این ولایت رسیده بود و در اثر درگیری‌های بین دو طرف، یک تانک تیل هم آتش گرفت.

این حملات اما تا اواسط شب گذشته فروکش کرد و درگیری‌ها نسبتا خاموش شد.

در این حملات بر بنیاد گفته‌های مقامات محلی هرات، نزدیک به صد تن از طالبان به شمول سران و فرماندهان کلیدی این گروه کشته و زخمی شدند.

به گزارش سایت خبری وطن24، دفتر والی هرات با نشر خبرنامه گفته: در جریان بیست و چهار ساعت گذشته 100 تن از طالبان در اطراف شهر هرات کشته و شماری هم‌ زخمی شدند.

در خبرنامه افزوده شده این شمار تلفات از اثر ضربات هدفمند هوایی و یاهم در نتیجه درگیری نیروهای امنیتی و مردمی، به طالبان وارد شده است.

بر بنیاد خبرنامه دفتر والی هرات، هم‌زمان با این، از اثر تجمع و حملات مکرر طالبان در داخل محلات مسکونی، صدها خانواده به شمول زنان و کودکان مجبور به ترک خانه های شان گردیده و آواره شدند.

در این خبرنامه از تلفات نیروهای امنیتی و خیزش مردمی چیزی گفته نشده‌است.

از سوی هم، عبدالرازق احمدی، سخنگوی جبهه مقاومت مردمی به رهبری محمد اسماعیل خان صبح امروز دوشنبه (11 اسد) در صحبت با خبر سایت خبری وطن24 می‌گوید: وضعیت در حال حاضر در هرات نورمال است و نیروهای مقاومت در کمربندهای امنیتی در کنار نیروهای دولتی آماده‌اند.

به بیان وی مردم هرات هر روز بیشتر از قبل به صفوف گروه مقاومت می‌پیوندند و نقشه‌ای طالبان برای تصرف هرات، خنثی شده است.

با این همه، گروه طالبان شماری تلفات نیروهای شان را در هرات رد می‌کند.

خبرهای مرتبط

نظرات بسته شده است.